Тренажери для функціональних тренувань, новітнє обладнання для кросфіту, майданчик для домашніх тварин – це все та багато іншого з’явилося в Ладижинській ТГ завдяки грантовому конкурсу ДТЕК «Громада своїми руками».
Два проєкти в громаді - з акцентом на безбар’єрність. Це головний фокус «Громади своїми руками» в цьому році. Тож тепер у нас є освітній простір «Без кордонів, без обмежень», де літніх людей та осіб з інвалідністю навчають цифровій грамотності: користуватися смартфонами, соціальними мережами, державними та соціальними онлайн-послугами. Другий проєкт – це гендерний паспорт територіальної громади, який зробить фактор гендеру питомим при розв’язанні багатьох соціально-економічних питань у місті.
«Мій проєкт показав наскільки важливо підтримувати людей «золотого віку» й допомагати їм освоювати новітні технології. «Громада своїми руками» – це про любов до людей, свого міста та його мешканців; це про комфорт та затишок; це про щасливе майбутнє. Планую не зупинятися на досягнутому й наступного року продовжити навчання для всіх охочих», – коментує організатор проєкту «Без кордонів, без обмежень» Світлана Білюга.
Наразі вже активно діють програми з освітлення у ЗОШ №4 й НВК №1 та на найбільш проблемних ділянках міста. У Ладижинській дитячій музичній школі закупили нові ноутбуки, принтери та проєктори, за допомогою яких групові заняття стали інтерактивними. А на земельній ділянці, що раніше ніяк не використовувалась, з’явився майданчик для дресирування домашніх тварин. Також на Подільському радіо створили туристично-інформаційну онлайн мережу «Туристичний навігатор», тож аудіо екскурсії Вінниччиною набирають обертів.
«ДТЕК поділяє цінності суспільства. Тішить, що ми маємо змогу долучитись до втілення важливих для містян проєктів, допомогти й зробити внесок у покращення життя. Дякую ладижанам, які проявили ініціативу, взяли участь у конкурсі та реалізували свої ідеї. Бажаю надалі наснаги та вдачі й разом з усім містом чекаємо на наступні чудові проєкти», – розповідає Ігор Снєгін, директор ДТЕК Ладижинська ТЕС.
У 2021 році участь у конкурсі взяли 32 громади в 11 областях України. Компанія отримала 667 конкурсних заявок. Серед переможців – ініціативи у соціальній сфері, екології й енергоспоживанні, охороні здоров’я, спорті, благоустрою міст і селищ, а також співпраці між громадами. Особливий акцент у цьому році конкурс зробив на створення безбар'єрного середовища, на інклюзивності в широкому сенсі. Принципи безбар’єрності стали частиною 60% програм та ініціатив, які направляли громади й волонтери на конкурс.