Розвиток циркулярної економіки — одне з основних напрямів, зафіксованих у концепції Європейського зеленого курсу (European Green Deal).
Стрімкий розвиток технічного прогресу, зростання населення і, відповідно, його потреб супроводжується зростанням використання природних ресурсів. Виснаження природних запасів стало однією з найбільш гострих глобальних проблем. Тому в сучасному світі лінійна економічна модель більше не є життєздатною. Альтернатива лінійної — це циркулярна економіка, мета якої розірвати зв'язок між економічним зростанням і збільшенням споживання природних ресурсів. До того ж, оскільки світ дивиться далі нинішньої пандемії COVID-19, завдання відновлення підсилює акцент на циркулярності.
Про це говорили учасники круглого столу «Циркулярна економіка в дії: використання золошлаків у дорожньому будівництві», організованого на базі комітету промислової екології та сталого розвитку Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).
Сьогодні широке використання золошлакових матеріалів (ЗШМ) в Україні стримується низкою чинників. Зокрема, немає діючої системи «зелених» державних закупівель. Неціновий критерій екологічності матеріалів є не обов'язковим, а «рекомендованим», і на практиці не використовується. Брак спеціальних стандартів для ЗШМ.
«ДТЕК трансформується, щоб стати більш екологічним, ефективним і технологічним бізнесом, який в своїй діяльності керується принципами ESG. Це наш внесок у побудову нової економіки України. Ми вважаємо, що бізнес має очолити інновації для змін, спрямованих на захист довкілля, а циркулярна економіка являє собою частину цих змін. Держава зі свого боку, як найбільший споживач в економіці, закуповуючи «зелену» продукцію, створить її ринок в Україні, що стане стимулом для появи нових гравців, — зазначив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук. — ДТЕК шукає можливості для максимального застосування золошлакових матеріалів, вивчаючи кращий світовий досвід. Компанія працює над реалізацією пілотного проекту з використання цих продуктів у будівництві автомобільних доріг в Івано-Франківській області. Сподіваємося, що пілотний проєкт буде реалізований найближчим часом, чим зніме всі упередження дорожніх компаній про використання золошлакових матеріалів».
У 2020 році ДТЕК розпочав реалізацію довгострокової стратегії розвитку, яка ґрунтується на Цілях сталого розвитку ООН і відповідає принципам ESG (Environmental, Social, Governance). Вона враховує основні елементи зеленого курсу і відображає місію бізнесу - працювати в ім'я прогресу і процвітання суспільства.