Рибозахисний пристрій ЕГРЗ-М забезпечує до 100% захисту, гарантують розробники пристрою. Це один з найбезпечніших варіантів, підтверджують представники Держрибінспекції.
«На це поліпшення компанія спрямувала 500 тис. грн. ДТЕК Курахівська ТЕС виконує вимоги природоохоронного законодавства України. Для цього на водозаборі було встановлено рибозахисний пристрій. Але з часом він застарів і не забезпечував максимальний захист мешканців водойм. Для того щоб риба не потрапляла в технічний водозабір, ми вирішили модернізувати рибозахисний пристрій», – розповідає директор ДТЕК Курахівської ТЕС Станіслав Валантір.
Повністю оновили електродну систему й автоматичне керування. Сила струму й час дії запрограмовані. Електричне поле не завдає шкоди окуням і карасям. Тільки відлякує косяки – риба не нереститься біля водозаборів. І коли працюють насоси, у небезпечній зоні риби немає.
«Принцип роботи пристрою заснований на поведінковій реакції риби на електричні поля спеціальних конфігурацій і параметрів. Технічні можливості застосування не обмежені ані шириною водної акваторії, що захищається, ані глибиною розташування водоприймальних вікон», – пояснює начальник відділу екології ДТЕК Курахівської ТЕС Ігор Петров.
Рибозахисний пристрій служить бар'єром цілий рік. Найактуальніше – у період нересту, починаючи з квітня.