ДТЕК Енерго підвищує безпеку праці на своїх підприємствах. На ЦЗФ Павлоградська встановили лазерні та відеобар’єри на реверсивних стрічкових конвеєрах. Ці прилади реагують на присутність людини в забороненій зоні і зупиняють роботу обладнання. Так вони захищають життя і здоров'я співробітників.
На збагачувальній фабриці використовують понад 50 стрічкових конвеєрів загальною довжиною понад 2,5 км. Ними транспортують рядове вугілля, породу, вугілля-концентрат і відходи виробництва. Робота поблизу рухомих механізмів особливо небезпечна, тому вимагає уваги і дотримання правил від співробітників, які їх обслуговують. Попереджувальні знаки та огородження не завжди допомагають уникнути травм.
На ділянці навантаження вугільного концентрату встановили лазерний бар'єр, який контролює понад 100 метрів конвеєра. Якщо працівник перетинає лазерний промінь, який проходить уздовж всього конвеєра, відразу спрацьовує звукова й світлова сигналізації, і транспортний ланцюжок зупиняється.
«Ці бар'єри служать додатковим захистом, дисциплінують. З ними я і мої колеги відчуваємо себе безпечніше. На виробництві завжди треба враховувати людський фактор: коли хтось порушує правила, навмисно або через незнання. Нова система захисту збереже життя і здоров'я недбалих колег. ДТЕК Енерго - відповідальна і надійна компанія, яка дбає про співробітників. І якщо людина сама не турбується про своє здоров'я, то за неї це роблять новітні технології, які у нас застосовують», - розповіла Наталія Літвінова, машиніст конвеєра.
На виробничих ділянках з декількома зонами контролю встановили відеобар’єри. Відеокамера c функцією SMART контролює заборонений периметр при роботі реверсивного конвеєра. Коли розумна камера фіксує наявність людей в небезпечній зоні, система зупиняє устаткування і включає звукову сигналізацію. Крім того, фото недбалого співробітника автоматично відсилається на електронну пошту служби охорони праці. Порушник може отримати дисциплінарне стягнення.
«Мета цього проєкту - не покарати людину, а уберегти від біди. Адже мінімізація травматизму співробітників - пріоритет роботи ДТЕК, тому компанія не шкодує ні коштів, ні часу для реалізації подібних проєктів. Ми плануємо продовжувати установку бар'єрів на конвеєрах, адже бачимо, що це працює!» - зазначив Максим Іжболдін, заступник головного інженера ЦЗФ Павлоградська.
З початку року павлоградські збагачувальники переробили і відправили на ТЕС більше 3,7 млн тонн вугілля. Це паливо - запорука надійності всієї енергосистеми України, особливо в час підготовки до осінньо-зимового періоду.