Сенсорна кімната, сучасний комп'ютерний клас, волейбольний майданчик, спеціальні спортивні тренажери та зручна доріжка до школи – ці об'єкти нещодавно з'явилися у Першотравенську завдяки конкурсу міні-грантів «Громада своїми руками». Важливо, що кожен проєкт реалізовано з урахуванням принципів інклюзивності та безбар'єрності.
«Безбар'єрність – це бачити людей серцем, не стояти осторонь проблем. Кожна дитина гідна отримати якісну освіту, вільно спілкуватися зі своїми однолітками. Наш проєкт «Незвичайна дитина – у звичайній школі» саме про це. Нинішнього року ми зробили нехай невеличкий, але дуже важливий крок до безбар'єрності. Завдяки перемозі у конкурсі «Громада своїми руками», нам вдалося упорядкувати територію біля шкільного пандусу, щоб учням з особливими потребами було комфортно відвідувати ліцей», – розповіла про свій проєкт Ірина Бірюк, директор Першотравенського ліцею №3.
Ще одні переможці конкурсу – навчально-реабілітаційний центр «Берегиня». Їхні вихованці – діти з особливими потребами. Для розвитку здібностей та зміцнення здоров'я цім дітлахам необхідні спеціальні освітні програми.
«Нещодавно у нас було створено нову ігрову кімнату, але обладнання в ній замало для повного освітнього процесу. До того ж, у нас навчаються діти з фізичними обмеженнями і їм також потрібні певні тренажери для занять. І тепер, завдяки перемозі в конкурсі «Громада своїми руками», наш спортивний майданчик поповнився тренажером для розвитку м'язів черевного пресу. А в ігровій кімнаті є атракціон «Рибалка», який допомагає дітлахам розвивати дрібну моторику та концентрувати увагу. Також встановлені сухі басейни з кульками для точкового масажу та м'язового зміцнення тіла дітей», – поділилася своєю радістю Любов Анучина, керівник проєкту «Здоровий спосіб життя – це наше майбутнє» для навчально-реабілітаційного центру «Берегиня».
А дитячому садку «Дзвіночок» також радіють. Тут створено сенсорну кімнату, де планується проводити освітні та культурні заходи з використанням інноваційних технологій. Як зазначають ініціатори проєкту, в інтерактивних заходах братимуть участь не лише вихованці закладу, серед яких 12 дітей із особливими потребами, а й їхні батьки.
Гордістю Першотравенського ліцею №5 по праву вважатимуть новий кабінет інформатики. Тепер у учнів цього навчального закладу є сучасний, гарний та безпечний простір, оснащений зручними меблями та потужними комп'ютерами. Крім того, цей кабінет стане опорним пунктом для 225 випускників з Першотравенська та Петропавлівки у період складання тестів ЗНО-2022 з англійської мови.
Зміцнити своє здоров'я та спортивні навички першотравенці зможуть завдяки проєкту «Волейбол – спортивне покоління». Це цілком можливо зробити в спортивній школі «Шахтар», де нещодавно облаштували сучасний волейбольний майданчик просто неба.
«ДТЕК Енерго поділяє цінності суспільства і дотримується принципів безбар'єрності. Цього року першотравенці подали на конкурс 33 заявки. І практично в кожній з них городяни наголосили на діяльності без бар'єрів у навчальних та спортивних закладах, лікарнях, під'їздах, дворах. Це говорить про те, що жителі Першотравенська щиро хочуть зробити своє місто безпечнішим та комфортнішим. Журі конкурсу відібрало 13 проєктів, які максимально відповідають ініціативі «Бізнес без бар'єрів», - повідомила Олена Нєвєрова, менеджер із корпоративної соціальної відповідальності та регіонального розвитку ДТЕК Павлоградвугілля.
Нагадаємо, що у 2021 році у конкурсі грантів «Громада своїми руками» від компанії ДТЕК взяли участь 32 громади в 11 областях України. Компанія отримала 667 конкурсних заявок, з яких конкурсна комісія проєкту у кожній громаді обрала переможців. Проєкт «Громада своїми руками» трансформувався після приєднання компанії ДТЕК до ініціативи «Бізнес без бар'єрів». Принципи безбар'єрності стали частиною 60% програм, які спрямовували на конкурс ініціативні групи Першотравенської громади.