А придбали одномісний човен в рамках реалізації проекту «Спортивний комплекс «Академічне веслування», який Ладижинська міська рада спільно з "Агенцією місцевого економічного розвитку м. Ладижин" подали до участі на 14 обласний конкурс розвитку територіальних громад Вінницької області. Проект визнали переможцем і спрямували з обласного бюджету 60 тис. грн. Ще 102 тис. грн додав ДТЕК.
База академічного веслування в Ладижині має 30-річну історію. За цей час тут пройшли тренування понад 5 тисяч ладижинців. Попри те, що в скарбниці бази є 120 нагород з національних чемпіонатів, золото чемпіонату Світу та бронза з Всесвітньої універсіади, тренуватися майбутнім і дійсним чемпіонам доводиться на інвентарі ще радянського виробництва. Перед виходом на воду спортсмени його самостійно ремонтують, клеять та шпаклюють.
«Сьогодні дуже важко втримати молодь у цьому виді спорту, адже їм просто немає на чому тренуватися. Човни дуже дорогі. Наприклад одиночний човен коштує 10 тис. євро, а ще потрібні весла, кріплення. От і рахуйте, скільки це буде, – каже тренер спорткомплексу Наталія Топалова. – Тепер, завдяки ДТЕК ми зможемо підготуватися та гідно виступити на олімпійських іграх у Токіо у 20120 році. Хоча до них ще є час, але основні етапи відбору вже активно тривають».
«Молодь Ладижина необхідно розвивати, тому ДТЕК і надалі буде підтримувати напрямок академічного веслування у місті, – зазначив директор ДТЕК Ладижинської ТЕС Олександр Бобрик під час офіційної передачі човна щасливим власникам. – В планах на наступний рік придбання ще одного одиночного човна для веслувальників Ладижина. Нам потрібно не лише багато чемпіонів, а й молоді у гарній фізичній формі».
Це вже другий проект, втілений в Ладижині спільно з компанією ДТЕК в рамках обласного конкурсу розвитку територіальних громад Вінницької області. У2015 році завдяки співфінансуванню енергокомпанії реалізовано проект «Заміна системи освітлення в ДЮСШ ім. Івана Сагаєва на світлодіодне».