Для ефективної та безпечної роботи в новій лаві компанія вжила низку важливих заходів:
- Капітальний ремонт редукторів привода струга та привода лавового конвеєра. Для шахтоуправління його виконали в українському сервісному центрі компанії «Цепеллін» (Німеччина).
- Ремонт рештаків для лавового конвеєра компанією Corum Group.
- Демонтаж і монтаж секцій автоматизованого кріплення колектив 4-го видобувної дільниці виконав самостійно. Ремонт секцій виконували працівники гідроцеху шахти «Степова» спільно з видобувниками 4-ї дільниці.
Крім цього в ДТЕК ШУ Першотравенське працює система ефективної організації робочого місця 5С. Згідно з вимогами системи, у підземних виробках впорядковано місця складування матеріалів, встановлено світловідбивні елементи на обладнанні, розвішані таблички зі стандартами операційних процедур. Все це дає змогу уникнути організаційних втрат часу під час роботи та прискорює поточні ремонти. Крім того, в 173-ій лаві застосовано принцип зонування з призначенням робітників, які упродовж зміни несуть персональну відповідальність за підтримання порядку на «своїй» ділянці лави.
Олександр Гусєв, директор ДТЕК ШУ Першотравенське:
«Ця лава оснащена найкращим видобувним комплексом в Україні. Купуючи таке потужне імпортне обладнання сім років тому, компанія ДТЕК довела далекоглядність своєї політики. Сьогодні ми можемо бути впевнені в тому, що до початку опалювального сезону забезпечимо необхідний запас палива для українських ТЕС, які використовують газові марки вугілля».
Очисний вибій оснащено високопродуктивною струговою установкою Busajrus DBT, виготовленою в Німеччині спеціально для видобутку вугілля на малопотужних пластах шахти «Степова». Це обладнання експлуатують на підприємстві вже сім років, за цей час струг відпрацював шість лав.
Працює в новій лаві високопрофесійний колектив видобувної дільниці № 4 під керівництвом начальника дільниці Олексія Дружкіна (бригадир Олександр Циба). До кінця року в ДТЕК ШУ Першотравенське планують ввести в експлуатацію ще двілави замість відпрацьованих.