Головна Новини Прес-релізи 800 тисяч тонн вугілля забезпечить українським ТЕС нова лава ДТЕК ШУ Першотравенське
800 тисяч тонн вугілля забезпечить українським ТЕС нова лава ДТЕК ШУ Першотравенське
На шахті «Степова» ДТЕК ШУ Першотравенське прийнято в експлуатацію нову 173-ю лаву. Запаси становлять понад 800 тис. тонн вугілля. Це означає, що в найближчі 11 місяців шахтарі будуть забезпечені стабільною роботою, а українська енергосистема отримає необхідне їй вугілля газової марки. У середньому за добу з нової лави планують видобувати приблизно 3 тисячі тонн вугілля. Загальна сума інвестицій компанії в оснащення лави сягнула 70 млн грн.
800 тисяч тонн вугілля забезпечить українським ТЕС нова лава ДТЕК ШУ Першотравенське

Для ефективної та безпечної роботи в новій лаві компанія вжила низку важливих заходів:

  • Капітальний ремонт редукторів привода струга та привода лавового конвеєра. Для шахтоуправління його виконали в українському сервісному центрі компанії «Цепеллін» (Німеччина).
  • Ремонт рештаків для лавового конвеєра компанією Corum Group.
  • Демонтаж і монтаж секцій автоматизованого кріплення колектив 4-го видобувної дільниці виконав самостійно. Ремонт секцій виконували працівники гідроцеху шахти «Степова» спільно з видобувниками 4-ї дільниці.

Крім цього в ДТЕК ШУ Першотравенське працює система ефективної організації робочого місця 5С. Згідно з вимогами системи, у підземних виробках впорядковано місця складування матеріалів, встановлено світловідбивні елементи на обладнанні, розвішані таблички зі стандартами операційних процедур. Все це дає змогу уникнути організаційних втрат часу під час роботи та прискорює поточні ремонти. Крім того, в 173-ій лаві застосовано принцип зонування з призначенням робітників, які упродовж зміни несуть персональну відповідальність за підтримання порядку на «своїй» ділянці лави.

Олександр Гусєв, директор ДТЕК ШУ Першотравенське:

«Ця лава оснащена найкращим видобувним комплексом в Україні. Купуючи таке потужне імпортне обладнання сім років тому, компанія ДТЕК довела далекоглядність своєї політики. Сьогодні ми можемо бути впевнені в тому, що до початку опалювального сезону забезпечимо необхідний запас палива для українських ТЕС, які використовують газові марки вугілля».

Очисний вибій оснащено високопродуктивною струговою установкою Busajrus DBT, виготовленою в Німеччині спеціально для видобутку вугілля на малопотужних пластах шахти «Степова». Це обладнання експлуатують на підприємстві вже сім років, за цей час струг відпрацював шість лав.

Працює в новій лаві високопрофесійний колектив видобувної дільниці № 4 під керівництвом начальника дільниці Олексія Дружкіна (бригадир Олександр Циба). До кінця року в ДТЕК ШУ Першотравенське планують ввести в експлуатацію ще двілави замість відпрацьованих.

25 Жовтня 2024
Новини та повідомлення З початку року машинобудівники ДТЕК Енерго виготовили 760 тисяч запчастин та 10 нових комбайнів для підтримання українського вуглевидобутку
15 Жовтня 2024
Новини та повідомлення ДТЕК Енерго виконав усі плани по підготовці до опалювального сезону
11 Жовтня 2024
Новини та повідомлення Шахтарі ДТЕК Енерго ввели в роботу 16 нових вугільних лав для стабільного забезпечення ТЕС паливом взимку
10 Жовтня 2024
Новини та повідомлення Олександра Фоменка призначено генеральним директором ДТЕК Енерго
08 Жовтня 2024
Новини та повідомлення Для надійнішого проходження опалювального сезону ДТЕК Енерго інвестував понад 2,3 млрд грн у ремонти та відновлення ТЕС
24 Вересня 2024
Новини та повідомлення З початку року машинобудівники ДТЕК Енерго виготовили 10 нових комбайнів та 683 тисячі запчастин для підтримання українського вуглевидобутку
19 Вересня 2024
Новини та повідомлення Енергетики вперше показали киянам, як виглядає обладнання ТЕС після російських ударів
11 Вересня 2024
Новини та повідомлення З початку року шахтарі ДТЕК Енерго ввели в роботу 14 нових вугільних лав, ще 12 лав планується
05 Вересня 2024
Новини та повідомлення З початку року ДТЕК Енерго інвестував понад 2,1 млрд грн у ремонти та відновлення ТЕС
28 Серпня 2024
Новини та повідомлення ДТЕК Енерго інвестував в український вуглевидобуток 17 млрд грн з початку повномасштабної війни