Енергетики ДТЕК Придніпровська ТЕС запустили в мережу енергоблок №10 потужністю 150 МВт. Він був переобладнаний з використання антрациту на газове вугілля. За цей же час був побудований новий сучасний електрофільтр, який знизить викиди вугільного пилу від енергоблока №10 до європейських норм – 50 мг/м3.
Під час модернізації блока №10 і встановлення на нього електрофільтра змонтували 1266 тонн металу. З них 1 тис. тонн – металоконструкції для фільтра й 266 тонн – обладнання для самого блока. Так, на агрегат установили три нові вентилятори у схемі газоповітряної сушки палива, замінили 16 старих пальників. Змонтували автоматизовану систему управління технологічним процесом фірми Siemens для управління новими пилосистемами.
Переведення блока тривало 9 місяців – це рекордно короткий строк для таких проектів. У будівельно-монтажних і пусконалагоджувальних процесах було задіяно понад 200 співробітників станції і представників вітчизняних підрядних організацій.
Переведення енергоблоків Придніпровської станції на газове вугілля ДТЕК почав півтора року тому. У 2017 році були переведені блоки №7 і 8. У листопаді 2018 року запустили енергоблок №9, який почав виробляти електроенергію і тепло на газовому вугіллі, і також з новим електрофільтром.
Переведення енергоблоків ДТЕК з проектного антрациту на українське газове вугілля – це внесок компанії в енергонезалежність.
«Ми повністю завершили переведення з антрациту на газове вугілля чотирьох блоків Придніпровської ТЕС загальною потужністю 600 МВт. Ця подія, по суті, є стартом нового життя електростанції. Тепер Придніпровська ТЕС повністю працюватиме на вітчизняному вугіллі й не залежатиме від поставок антрациту, а це в першу чергу впевненість у завтрашньому дні для колективу й стабільне вироблення електроенергії для потреб енергосистеми України, – підкреслив директор з генерації електроенергії ДТЕК Енерго Сергій Куриленко. – Компанія ДТЕК прагне до того, щоб енергетика нашої країни не залежала від імпортного вугілля, щоб мільйони гривень, за які Україна змушена купувати вугілля з-за кордону, залишалися в нашій країні й розвивали вітчизняну економіку».
Загальна вартість переведення чотирьох енергоблоків і встановлення електрофільтра склала майже 0,5 млрд грн.
Завершивши переведення блоків Придніпровської ТЕС, ДТЕК перейде до нового етапу – переведення блоків Криворізької ТЕС. Переведення першого блоку потужністю 300 МВт планують почати відразу ж після закінчення опалювального періоду. Завдяки переведенню блоків Придніпровської ТЕС за підсумками 2018 року компанії вдалося скоротити відпуск електроенергії з імпортного вугілля на 23% і наростити з українського – на 2% у порівнянні з 2017 роком.
ДТЕК продовжує реалізацію програми зі зниження залежності від імпортного вугілля, що складається з трьох ключових кроків. Крок №1 – переведення блоків з антрациту на газове вугілля. Крок №2 – забезпечення ТЕС вугіллям українського видобутку. І крок №3 – модернізація потужностей ТЕС для ефективної і безперебійної роботи.