У Ладижині пройшла екскурсія для студентів та викладачів провідних вишів країни до унікального енергетичного комплексу Ладижинської ТЕС. Цей захід став стартом проєкту з екопромтуризму, який планує реалізовувати компанія ДТЕК. Комплекс Ладижинської ТЕС поєднує в собі три напрямки генерації електроенергії: традиційну теплову, гідро- і сонячну електростанції. Завдяки ДТЕК у студентів-екологів, економістів та енергетиків з’явилась нагода познайомитись та вивчати вироблення електроенергії та перспективи розвитку енергетики безпосередньо на об’єктах.
Ладижинський комплекс є єдиним в Україні прикладом маневрової та відновлювальної генерації електроенергії в одному місті. Зручне розташування Ладижинської ТЕС, Ладижинської ГЕС та Ладижинської СЕС дозволяє протягом кількох годин детально ознайомитись з засадами різних виробництв та побачити, як працюють ці види генерації. В цьому змогла переконатися перша екскурсійна група, куди ввійшли студенти Києво-Могилянської академії, Київського політехнічного інституту ім. І. Сікорського та Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка.
Гості відвідали щити управління, подивились на турбіну та котел, вагоноперекидач та стрічковий конвеєр подачі вугілля на Ладижинській ТЕС. Студенти також дізналися про інноваційні технології, які активно розвиває ДТЕК, – використання штучного інтелекту на виробництві для безпеки праці і дронів для обстеження обладнання. Після теплоелектростанції гості ознайомилися з об’єктами Ладижинської ГЕС та СЕС та на власні очі побачили, як енергетики зберігають та підтримують сприятливу екосистему біля підприємств – і водойму з рибами, і місце гніздування птахів. Наприкінці екскурсії студенти відвідали дендропарк «Ладижинський гай», партнерський проєкт компанії ДТЕК та міської влади, який розвивається завдяки фінансуванню з екологічного податку Ладижинської ТЕС.
Інна Беднарська, викладачка кафедри теплоенергетики КПІ ім. І. Сікорського: «Сьогодні студенти отримують інформацію про промислові об’єкти країни переважно з книжок та відео, а це звісно не дає змоги відчути, як працює підприємство і наскільки воно є важливим для України. Ми вдячні ДТЕК за ініціативу показати нашій талановитій молоді унікальні об’єкти та передати досвід і розуміння роботи стратегічних підприємств країни. Підприємства, які ми відвідали в Ладижині, є прикладами не тільки потужної енергетичної промисловості, а й відповідального та екологічного ставлення до виробництва і навколишнього середовища. Сподіваємося, що проєкт екопромтуризму набиратиме обертів і популяризуватиме діяльність фахівців цієї сфери».
«Наша мета – зробити енергетику простою, доступною та відкритою для кожного, показати, що вона є ефективною та екологічною. Ми дбаємо не тільки про наші підприємства, а й про громади, з якими працюємо. ДТЕК - соціально-відповідальний бізнес, який хоче формувати та поширювати екомислення сучасного покоління. Майбутнє України в наших руках – бізнесу та молоді. І коли молодь бачить на власні очі поточний стан, новітні технології та перспективи, вона докладатиме зусиль і для подальшого розвитку енергетики, економіки і нашої країни», - коментує Ігор Снєгін, директор ДТЕК Ладижинська ТЕС.