За рік на ш. Степова (ДТЕК Енерго) понад 1 мільйон кубометрів шахтного метану використали для виробництва електро- і теплової енергії для потреб підприємства. Це дозволило знизити навантаження на екологію регіону та оптимізувати енерговитрати на видобуток вугілля.
"Пілот" з когенерація шахтного метану стартував на підприємстві наприкінці 2020 року. З цього часу газ, який виділяється в гірничих виробках під час видобутку вугілля, не просто відкачується на поверхню, щоб шахтарі працювали безпечно, а й перетворюється на електрику та тепло на спеціальному когенераційному обладнанні. Це спільний проєкт компаній ДТЕК Енерго та Recycling Solutions.
«ДТЕК Енерго – відповідальна компанія, яка впроваджує екологічні ініціативи та проєкти для зниження негативного впливу промислового виробництва на навколишнє середовище регіонів, де працюють наші підприємства. Метан виділяється у гірничих виробках під час видобутку вугілля, та у великих концентраціях небезпечний для шахтарів. Тому ми постійно провітрюємо та дегазуємо виробки. Раніше цей супутній газ викидався в атмосферу. Тепер він спалюється на спеціальній когенераційної установці й перетворюється на електрику. Таким чином, на шахті Степова вирішено одразу три важливі завдання: підтримується безпека для шахтарів, отримано додаткове джерело енергії для потреб шахти, вуглевидобуток став більш екологічним», - зазначив Михайло Барабаш, директор з видобутку вугілля ДТЕК Енерго.
За рік когенерація дозволила утилізувати 1,3 млн кубометрів шахтного метану. З нього для підприємства виробили близько 6 млн кВт електроенергії – це десята частина від загального енергоспоживання шахти. Крім того, значно зменшилися викиди в атмосферу.
Проєкт на шахті ДТЕК Енерго реалізувала компанія Recycling Solutions, яка займається стратегічним управлінням відходами та побічними продуктами виробництва. Інвестиції Recycling Solutions склали – 2.6 млн USD.
«Викиди метану мають високий коефіцієнт впливу на глобальне потепління. Одночасно - метан є альтернативним джерелом енергії. За рік роботи нашої когенераційної установки на шахті Степова викиди у навколишнє середовище знизилися на 1,3 млн кубометрів у СО2 еквіваленті. Цей обсяг можна порівняти, наприклад, з річною експлуатацією 5 тис. легкових автомобілів, спалюванням 11,2 тис. тонн вугілля або забезпеченням 2,7 тис. будинків тепло- та електроенергією. Аналогічний обсяг СО2 щороку переробляють 11 тис. га лісу. Зараз наша установка – рідкісний приклад, що діє, серед проєктів когенерації на основі промислових газів в альтернативній енергетиці України», - підкреслив Дмитро Ануфрієв, генеральний директор Recycling Solutions.
ДТЕК Енерго відповідально ставиться до впливу своєї виробничої діяльності на навколишнє середовище та соціальну сферу, а також піклується про якість життя майбутніх поколінь. Компанія інтегрувала 12 цілей сталого розвитку ООН у свою ESG-стратегію до 2030 року.