На складах підприємств, що вийшли з-під управління ДТЕК, залишилося приблизно 430 тис. тонн вугілля марки А/П. З прийняттям рішення РНБО про припинення переміщення вантажів через лінію зіткнення є висока ймовірність незаконного збуту цього вугілля на ТЕС, які розташовані на неконтрольованій території, зокрема, на Старобешевську ТЕС ПАТ «Донбасенерго».
Купівля цього вугілля є злочином, передбаченим ст.209 Кримінального кодексу України, — легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом. Своїм листом ДТЕК попереджає, що в разі незаконного придбання або використання вугілля, компанія буде переслідувати за законом усіх причетних до цього процесу осіб, і зажадає притягнення їх до кримінальної відповідальності, зокрема за фінансування тероризму.
«Представники так званих «ЛНР» і «ДНР» не зможуть продавати вугілля на території України тому, насамперед, будуть використовувати його для забезпечення ТЕС і виробництва електроенергії на неконтрольованій території. Природно, це буде дешевий ресурс, адже він, по суті, нелегальний. Наш обов’язок — попередити про це всіх можливих покупців», — зазначив керівник антикризового штабу ДТЕК Денис Діденко.