Інклюзивні простори у Дмитрівці та Миколаївці, трудова майстерня в Хорошівській школі, велодоріжки з велопарковкою в Брагинівській школі, паркові зони у Самарському та Бажанах та багато іншого до кінця року облаштують у чотирьох громадах Синельниковського району (в минулому – на Петропавлівщині). Всього – 15 проєктів, які визнали кращими серед 43 заявок на участь у конкурсі «Громада своїми руками».
ДТЕК як соціально відповідальний бізнес є надійним партнером місцевих громад Західного Донбасу з 2016 року. В цьому році вперше конкурс проходить в кожній територіальній громаді окремо.
«Так як у цьому році фокус «Громади своїми руками» спрямований на безбар'єрність, то й перевагу віддавали проєктам, спрямованим на створення безбар'єрного середовища та інклюзивності для людей з обмеженими можливостями здоров'я, дітей і людей похилого віку. Більше половини проєктів-переможців у Миколаївській, Петропавлівській, Брагинівській та Українській громадах – про безбар’єрність. Кожен проєкт важливий та значимий, бо за цими ідеями стоять жителі, їх потреби, сподівання та любов до рідної громади», - відзначила Олена Нєвєрова, менеджер з соціального розвитку ДТЕК Павлоградвугілля.
Один із проєктів-переможців вже реалізували у Дмитрівському ліцеї. Там створили інклюзивний простір з оптимальними умовами для занять з дітьми, які мають особливі освітні потреби.
«Інклюзія – це виклик часу, тому школа з радістю долучилась до проєкту. У нас навчаються 12 дітей з особливими освітніми потребами. Будь-яка дитина може стати успішною в майбутньому житті, вибрати професію, створити себе як особистість, досягнути певного успіху і рівня життя», - сказала Наталя Шевченко, керівник Дмитрівського ліцею Миколаївської сільської ради.
У 2021 році участь у конкурсі «Громади своїми руками» взяли 32 громади в 11 областях України.
Компанія отримала 667 конкурсних заявок, з яких конкурсна комісія проєкту у кожній окремій громаді обрала переможців згідно заданим критеріям. Серед переможців – ініціативи у соціальній сфері, екології і енергоспоживанні, охороні здоров’я, спорті, з благоустрою міст і селищ, співпраці громад. Особливий акцент в цьому році конкурс робить на створення безбар'єрного середовища, на інклюзивності в широкому сенсі. Проєкт «Громада своїми руками» трансформувався після приєднання компанії ДТЕК до ініціативи першої леді України «Бізнес без бар’єрів». Принципи безбар’єрності стали частиною 60% програм та ініціатив, які направляли громади і волонтери на конкурс.