Соцiальне партнерство

Головна мета соціального партнерства — підвищення якості життя людей на територіях діяльності підприємств ДТЕК через розвиток місцевих громад.

ДТЕК будує відносини з місцевими громадами, спираючись на принцип взаємовигідної співпраці, залучаючи представників місцевих органів влади та жителів до розробки соціальних програм і оцінювання їхньої результативності. Принципи взаємовигідної співпраці викладено в Декларації соціального партнерства, прийнятій Компанією 2008 року.

На сьогодні до Декларації приєдналися 22 населені пункти та 10 районів у 8 областях України.

Згідно з цим документом, ДТЕК готовий забезпечити сприяння органам місцевого самоврядування в розробленні планів сталого розвитку міст задля підвищення їхньої інвестиційної привабливості та покращення якості життя громад.

2012 року для підвищення рівня комфорту проживання в містах, покращення умов для відпочинку людей, їх навчання, отримання ними медичних послуг і ведення бізнесу було розроблено трирічні Стратегії соціального партнерства з кожною територією діяльності.

В основу розробки стратегій соціального партнерства було покладено методологію стратегічного планування економічного розвитку міст і районів в Україні. Основні принципи планування соціального партнерства: відкритість, прозорість, системність.

Сталий розвиток / Соцiальне партнерство

Стратегії соціального партнерства ДТЕК і територій діяльності Компанії розробляли робочі групи, створені в кожному місті та районі. До складу робочих груп входили представники органів влади, підприємці, представники громадських організацій, активні громадяни. Усі засідання проходили відкрито, інформацію про них публікували в місцевих ЗМІ.

2014 рік показав, що всі обрані напрями та заплановані соціальні проекти залишаються актуальними, а деякі з них стали життєво важливими для населення міст і селищ діяльності ДТЕК. У 2015 році ДТЕК завершив реалізацію трирічних стратегій соціального партнерства, розроблених спільно з громадами територій діяльності 2012 року.

У межах програм соціального партнерства ДТЕК надає фінансову допомогу регіонам своєї присутності.

У межах цих стратегій було реалізовано проекти в п’яти ключових напрямах: енергоефективність у комунальному секторі, розвиток соціально значущої інфраструктури, охорона здоров’я, підвищення активності громад, розвиток бізнес-середовища. Досягнуті результати підтвердили правильність обраного підходу в розв’язанні гострих проблем громад.

У 2015 році було розроблено трирічні стратегії співпраці з територіями діяльності на 2016–2018 роки.

У цьому Компанія керується такими принципами:

  • Кошти мають бути спрямовані на розв’язання соціальних проблем і/або підтримку вразливих соціальних груп, реалізацію інфраструктурних проектів соціального характеру;
  • ДТЕК не спонсорує проекти політичної або релігійної спрямованості;
  • Благоотримувачі надають звітність, яка дозволяє ДТЕК контролювати цільове витрачання коштів.
Сталий розвиток / Соцiальне партнерство

Соціальні інвестиції ДТЕК, млн грн

Докладну інформацію про стратегії та про виконання проектів кожен охочий може отримати на партнерському сайті Програми соціального партнерства. Відвідувачі сайту можуть ознайомитися з фінансовими звітами, з інформацією про терміни виконання, про ступінь фактичної реалізації проектів, а також можуть, скориставшись зворотним зв’язком, написати свої запитання, побажання, враження про програму.

ДОДАТКОВІ МАТЕРІАЛИ: