some-alt
Головна Новини Прес-релізи Гірники ДТЕК шахтоуправління Павлоградське освоюють новий видобувний комбайн
Гірники ДТЕК шахтоуправління Павлоградське освоюють новий видобувний комбайн
Гірники ДТЕК шахтоуправління Павлоградське освоюють новий видобувний комбайн

Компанія ДТЕК продовжує забезпечувати істотний внесок в енергонезалежність України. Для забезпечення українських теплоелектростанцій паливом постачає на шахти об'єднання ДТЕК Павлоградвугілля нову очисну і прохідницьку техніку. Цього разу нова техніка від «Корум Світло шахтаря» надійшла на ШУ Павлоградське. Українські машинобудівники розробили та виготовили для шахтарів інноваційний очисний комбайн CLS550P-01 портального типу з безланцюговою системою подачі. Нова техніка пройде промислові випробування в новій 427-й лаві на шахті Павлоградська з якої гірники мають видобути близько 700 тис. тонн вугілля.

Нове обладнання — це вдосконалена версія комбайнів з частотним перетворювачем з безланцюговою системою подачі. При його розробці машинобудівники врахували побажання шахтарів і застосували ряд технічних новинок: розмістили частотний перетворювач на борту комбайна, збільшили його енергоозброєність і візуалізували управління.

Анатолій Корольчук, менеджер з очисного обладнання компанії Corum Group розповів історію створення нового обладнання: «Спільно з представниками компанії ДТЕК і шахти «Павлоградська» ми прийняли рішення спроєктувати та виготовити очисний комбайн, який буде відповідати всім сучасним вимогам до видобутку вугілля з тонких пластів і дозволить відмовитись від травмонебезпечної виносної системи подачі з ланцюгом та перейти на безланцюгову систему з частотним перетворювачем. Раніше такі комбайни вже застосовувалися на виробництві, але працювали вони за принципом «комбайн — в лаві, а частотний перетворювач — на штреку системи управління». Нині частотний перетворювач розміщений на самому комбайні. Завдяки цьому комбайн може розвивати велику швидкість до 20 м у хвилину, що, відповідно, збільшує його продуктивність. Ще одна відмінність нової техніки — це застосування англійських двигунів фірми Merle, які збільшують енергоозброєність, продуктивність комбайнів і, відповідно, підвищують рівень безаварійної роботи. Ну і третє важливе нововведення обладнання — це система управління, яка дозволяє вести роботи з повною їх візуалізацією. Це означає, що вся інформація про хід роботи відображається на самому комбайні, передається на штрековий пульт управління і відразу виводиться на поверхню диспетчеру. Тобто в онлайн-режимі ми бачимо завантаження всіх вузлів і зможемо в разі чого замінити один з них, не чекаючи несправності. Крім того, ми можемо контролювати роботу фахівців на комбайні, відповідно до встановлених правил. Це своєю чергою вбереже нас від аварій, простоїв і втрат в обсягах видобутку».

Комбайн CLS550P-01 прибув в ШУ Павлоградське на випробування гірникам дільниці з видобутку вугілля № 3 під керівництвом Дениса Кириченка, на зміну очисного комбайну MB 510P виробництва Чехії. За допомогою чеської техніки шахтарі успішно відпрацювали дві лави та видобули понад 2 мільйони тонн вугілля для української енергетики.

- За три роки ми відпрацювали на комбайні чеського виробництва 317 і 214 лави. Зараз техніка вимагає капітального ремонту, провести який в умовах країни-виробника через пандемію ми не можемо. А видобувати вугілля нам потрібно зараз, тому знайдено рішення експериментально попрацювати на новому, модернізованому комбайні українського виробника. Таким чином випробувати його у справі та продовжити видобуток вугілля. Принцип роботи на новому обладнанні ми знаємо, бо він за своєю конструкцією схожий на попередній. Але суттєві переваги у комбайна типу CLS550P-01 все ж є. Це зручність в експлуатації, цілком прийнятні в умовах наших пластів габарити, частотний перетворювач, та й все керування машиною у самому корпусі комбайну. Також важлива повна комплектація очисного обладнання. Починаючи від дрібних болтиків і закінчуючи наборами інструментів хорошої якості. Загалом у нас є все, щоб працювати в лаві безаварійно й ефективно. Щоб наша країна була енергетично незалежною від імпортних ресурсів та в українських оселях завжди було світло і тепло», - підсумував Рустам Іванов, механік дільниці з видобутку вугілля №3 ШУ Павлоградське.

У підготовку нової лави, в якій буде працювати новий експериментальний комбайн, ДТЕК інвестував понад 96 млн грн. Ці гроші були спрямовані на придбання комбайна нового типу, скребкового забійного конвеєра СПЦ271М-04.20 та інших компонентів. Планується, що видобуток вугілля з нової лави почнеться у березні і триватиме до кінця поточного року.

25 Грудня 2024
Новини та повідомлення В результаті масованого обстрілу ТЕС ДТЕК Енерго загинув енергетик
25 Грудня 2024
Новини та повідомлення росія атакувала ТЕС ДТЕК Енерго, серйозно пошкоджено обладнання
13 Грудня 2024
Новини та повідомлення росія завдала масованого удару по ТЕС ДТЕК Енерго, пошкоджено обладнання
11 Грудня 2024
Новини та повідомлення За 11 місяців цього року ДТЕК Енерго інвестував 2,8 млрд грн у відновлення ТЕС після обстрілів
22 Листопада 2024
Новини та повідомлення Для підтримання українського вуглевидобутку машинобудівники ДТЕК Енерго виготовили 831 тисячу запчастин та 11 нових комбайнів
20 Листопада 2024
Новини та повідомлення Вперше в українській промисловості: ДТЕК впроваджує програму з підтримки ментального здоров’я працівників за допомогою VR-технологій
17 Листопада 2024
Новини та повідомлення росія обстріляла теплоелектростанції ДТЕК Енерго, серйозно пошкоджено обладання
13 Листопада 2024
Новини та повідомлення З початку року шахтарі ДТЕК Енерго ввели в роботу 18 нових вугільних лав для надійнішого забезпечення ТЕС паливом в опалювальний сезон
05 Листопада 2024
Новини та повідомлення З початку року ДТЕК Енерго інвестував 2,6 млрд грн у ремонти та відновлення ТЕС
25 Жовтня 2024
Новини та повідомлення З початку року машинобудівники ДТЕК Енерго виготовили 760 тисяч запчастин та 10 нових комбайнів для підтримання українського вуглевидобутку