Знову в мережі: енергоблок №10 ДТЕК Придніпровської ТЕС поновив роботу після технологічного порушення

Знову в мережі: енергоблок №10 ДТЕК Придніпровської ТЕС поновив роботу після технологічного порушення

Енергетики ДТЕК Придніпровської ТЕС відремонтували котел енергоблоку №10 та пустили агрегат. Тепер він знову в мережі й виробляє електроенергію на вітчизняному паливі – вугіллі газових марок. Вихідні гази йдуть через новий електрофільтр. Його побудували наприкінці минулого року.

Пошкодження труби поверхні котла – саме таке технологічне порушення сталося 5 серпня на ДТЕК Придніпровській ТЕС. Це спричинило викид димових газів та пару протягом двох хвилин.

«Жодної аварії, а тим більше – масштабної у нас на станції не трапилось. Так, було технологічне порушення, вийшла з ладу екранна труба в задній напівтопці котлоагрегату енергоблоку №10. Працівники станції швидко зупинили котел», – розповів виконуючий обов’язки  директора ДТЕК Придніпровської ТЕС Олексій Фоменко.

Протягом трьох днів енергетики виконали котлоочистні роботи, видалили пошкоджену трубу, а на її місце поставили нову. Тепер енергоблок №10 знову в мережі. Він несе навантаження, задане диспетчерами НЕК «Укренерго». Наразі за його технічним станом прискіпливо стежать фахівці ДТЕК Придніпровської ТЕС.

«Енергоблок №10 включили в мережу вранці 9 серпня. Його робота нормальна, стабільно тримає задані тиск і температуру», - зазначив начальник цеху налагодження та випробувань обладнання ДТЕК Придніпровської ТЕС Сергй Фесак.

Нагадаємо, енергоблок №10 вже четвертий на станції, що модернізували за останні два роки. Його  перевели на спалювання вітчизняного вугілля газових марок на початку 2019 року та обладнали новим сучасним електрофільтром, що забезпечує обсяги викиду твердих часток у димових газах на рівні не більше 50 мг/м3.

 

Довідка

ДТЕК - найбільший приватний інвестор в енергетику України.

Компанія розвиває бізнес з видобутку природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів. Напрямок Innovation DTEK здійснює проекти в сфері технологічної та цифрової трансформації енергетики, а також управляє інноваційної освітньої бізнес-платформою Academy DTEK.

ДТЕК Енерго забезпечує замкнений цикл виробництва електроенергії з вугілля. Встановлена ​​потужність в генерації електроенергії - 13,5 ГВт. У вуглевидобутку створений повний виробничий цикл: видобуток і збагачення вугілля, сервісне обслуговування шахтного устаткування.

У 2018 році капітальні інвестиції ДТЕК склали 20 млрд грн, податкові відрахування - 26 млрд грн. У ДТЕК працюють 70 тис. співробітників.

100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.