Жіночий погляд на роботу чоловіків
17 лютого десять представниць прекрасної статі спустилися на глибину понад 500 метрів на шахті «Білозерська», однойменного шахтоуправління. Спочатку такі екскурсії були задумані для підвищення безпеки на виробництві. Жінки, побачивши умови, у яких працюють їхні чоловіки під землею, і пройшовши всі етапи підготовки перед спуском у шахту, згодом активно мотивують чоловіків дотримуватися правил охорони праці. Крім того, такі екскурсії розвивають взаєморозуміння в сім’ї.
Перед спуском у шахту, жінки, як і їхні чоловіки-шахтарі, пройшли інструктаж із техніки безпеки: подивилися ознайомчі відеоролики про охорону праці, правила пересування в гірничих виробках, навчилися користуватися саморятівником. Потім дружини гірників переодяглися в спецодяг, екіпірувалися засобами індивідуального захисту й у супроводі керівника департаменту з управління персоналом шахтоуправління Олександра Тимофєєва і працівників служби охорони праці вирушили до шахти.
Опустившись у кліті на горизонт 200 метрів у надра шахти «Білозерська», жінки побували в навколостовбурному дворі, на дільниці водовідливу, побачили роботу конвеєрів. Далі учасниці незвичайної екскурсії на шахтному транспорті опустилися на глибину понад 500 метрів.
Після виїзду на-гора учасниці екскурсії поспілкувалися з директором шахтоуправління Євгеном Колесніченком, розповіли йому про свої враження. Не обійшлося й без фото на пам’ять із першим керівником.
Євген Колесніченко, директор ШУ Білозерське, впевнений, що такі екскурсії зміцнюють шахтарські сім’ї: «Практично кожна сім’я в нашому регіоні пов’язана з вугільною промисловістю. Безліч чоловіків, батьків і братів працюють на шахтах. Спустившись у гірничі виробки, наші жінки занурилися в неповторну атмосферу гірницького діла, нашого шахтарського братства. Видобувати вугілля, проходити виробку — доля людей сильних не тільки фізично, а й духом. Тут кожен готовий прийти на допомогу один одному. І це основа нашого непростого виробництва».
Величезне враження екскурсія справила на Вікторію Тараненко, дружину Миколи Тараненка, ГОВ дільниці № 3: «Важко передати словами емоції та відчуття. Я побувала в шахті вперше й тепер постараюся бути ще більш уважною й чуйною до свого чоловіка. Коли він іде на роботу, дуже переживаю за нього, бо робота пов’язана з підвищеною небезпекою, у замкнутому просторі на великій глибині. Завжди з нетерпінням чекаю й зустрічаю чоловіка після зміни. Для мене дуже важливо, що я побачила його роботу на власні очі та змогла гідно його оцінити».
Підземний екстрим для шахтарських дружин
Не залишилися осторонь і дружини гірників на шахтоуправлінні Добропільське, які 20 лютого спустилися на глибину 800 метрів у шахту «Добропільський». 14 відважних жінок на власному досвіді переконалися наскільки важка та небезпечна праця в шахтарів.
Одним із найбільш захопливих моментів екскурсії стало відвідування 9-ї південної лави, яку відпрацьовує дільниця № 4. Начальник Максим Дівульський розповів, як видобувається вугілля, продемонстрував у роботі сучасний комбайн CLS-450. Видобувники були уважними до гостей, охоче ділилися професійними секретами. Зворушливою стала зустріч під землею сімейної пари — Юлії Кислого з чоловіком Максимом, який працює гірничим майстром у службі анкерного кріплення.
Виїхавши на-гора, гості зустрілися із заступником директора з виробництва ШУ Добропільське Едуардом Волковим, керівником департаменту з управління персоналом Тетяною Івановою. Керівники розповіли гостям про шахту, її перспективи, а ті поділися враженням про побачене.
«Назвати захід екскурсією, напевно, не правильно. Для мене це було випробуванням своїх сил і можливостей, як психологічних, так і фізичних. Ми були у вибої, в одному з найскладніших і найнебезпечніших місць у шахтних надрах. Дякуємо тим, хто був із нами там поруч, хто організував безпечний і дуже цікавий захід. Ще раз переконуюся в тому, що в шахті можуть працювати тільки справжні чоловіки. Безпечної вам праці», — побажала гірникам Тетяна Демієва, дружина командира відділення 1 взводу 10 ВГРЗ.
Яскравими емоціями про побачене поділилася й Олена Горбань, чоловік якої працює ГОВ, дільниці з видобутку вугілля № 2 на ш. «Алмазна»: «Повний екстрим, словами не передати, тільки бачити і відчути на собі. Я б порівняла це зі стрибком із парашутом! Можу зробити висновок: під землею працюють сміливі, сильні, мужні, відважні та веселі чоловіки! Я пишаюся шахтарями!»
«Для представників однієї з найнебезпечніших професій у світі — шахтарів — надійний тил дуже важливий, — підкреслив Костянтин В’ялий, директор ШУ Добропільське. — Шахтарська праця нелегка. Від правильного настрою гірників нерідко залежать результати їхньої роботи. Коли шахтар впевнений, що вдома на нього чекають люблячі рідні люди, коли в родині є взаєморозуміння та довіра один до одного, йому і працювати в радість. Тому практику проведення подібних екскурсій ми будемо продовжувати й далі».