Влада Новомосковська й енергетики вже почали обговорення проектів щодо відмови від неефективного центрального опалення з переходом на електроопалення. Для реалізації проектів необхідно отримати рішення про додаткове фінансування інвестпрограми ДТЕК Дніпрообленерго з боку Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Тоді енергетики відразу зможуть братися до посилення мереж міста.
Участь у відкритому обговоренні змін брали представники депутатського корпусу обласної ради, керівництво облдержадміністрації, влади міста, лідери громадських організацій. З підтриманими змінами оновлений проект інвестпрограми буде направлено на погодження в НКРЕКП, від якої влада й енергетики також розраховують отримати схвалення.
За словами секретаря Новомосковської міськради Сергія Горошка,Новомосковськ не перший рік стикається з проблемою початку опалювального сезону. Це пов’язано з тим, що мережі давно не ремонтувалися, оскільки «Новомосковськтеплоенерго» не має на це коштів. Крім того, є хронічні неплатежі населення. Рівень оплати не перевищує 60%, що не дає можливості отримувати необхідний ліміт газу.
«У зв’язку з цим було прийнято рішення про поетапний перехід Новомосковська на індивідуальне електроопалення. Зараз спільно з ДТЕК Дніпрообленерго розробляється відповідна програма, готується проектна документація щодо реконструкції внутрішньобудинкових систем. Згідно з цією програмою, у 2017–2018 роках ми маємо перевести на електроопалення 2 мікрорайони. Це приблизно 30 багатоквартирних будинків, — зазначив Сергій Горошко. — Нам потрібна професійна допомога енергетиків, і вони готові її надавати. Виконання необхідних робіт важливе для того, щоб місто підготувалося до зими, а в людей не виникало проблем з опаленням цієї зими. Після підготовки мереж будемо розглядати питання про надання малозабезпеченим громадянам фінансової допомоги на переобладнання мереж всередині квартири».
У свою чергу технічний директор ПАТ «ДТЕК Дніпрообленерго» Сергій Березовський повідомив, що централізоване опалення в низці населених пунктах Дніпропетровської області застаріло й не може повноцінно опалювати квартири й об’єкти соціальної сфери. У зв’язку з цим міста вибирають для себе електроопалення, яке є найбільш вигідним.
«2016 року від централізованого опалення відмовилися Нікополь і Марганець. Рішення було раптовим, і в опалювальний період у цих містах виникали перебої з електропостачанням. Енергетики попереджали про можливі проблеми, тому що зношеність мереж становить приблизно 60–70%. Мережі готувалися в спішному порядку. Перед нами стояло завдання — не допустити зриву опалювального сезону. Ми це завдання виконали, але відключень уникнути не вдалося, — нагадав Сергій Березовський. — Тому ми просимо міську владу, щоб перехід на електроопалення в області здійснювався узгоджено й поетапно. Зараз про такі плани оголосили в Новомосковську. На сьогодні розробляють проекти з переходу на електроопалення. З владою Новомосковська досягнуто повне порозуміння в цьому питанні».