some-alt
Головна Новини Прес-релізи В Україну прибуло перше судно з вугіллям із США, законтрактованим ДТЕК для потреб «Центренерго»
В Україну прибуло перше судно з вугіллям із США, законтрактованим ДТЕК для потреб «Центренерго»
Теплова енергетика20 Листопада 2021
В Україну прибуло перше судно з вугіллям із США, законтрактованим ДТЕК для потреб «Центренерго»

Сьогодні в Україну прибуло перше із семи законтрактованих ДТЕК суден з вугіллям із США та Колумбії. Судно класу «Панамакс» причалило в порт «Південний» та призначене для потреб державних ТЕС ПАТ «Центренерго». Обсяг першої поставки склав 60,5 тис. т.

«Попри надскладні умови в енергетиці, ми мобілізували увесь наявний ресурс для підготовки до опалювального сезону. До речі, ми не вперше підтримуємо державну генерацію та стабільність української енергосистеми. У жовтні екстрено відвантажили «Центренерго» та «Донбасенерго» близько 50 тис. т власного вугілля. Це було зроблено для недопущення їхньої зупинки. Крім відвантаження палива допомагаємо і максимальними потужностями наших ТЕС. Наприклад, з 28,5 усіх працюючих у п’ятницю блоків ТЕС наших було 25», - розповів генеральний директор ДТЕК Енерго Ільдар Салєєв.

На сьогодні ДТЕК домовився з міжнародними постачальниками про імпорт в Україну 7 суднових партій з вугіллям. Із них 5 поставок з вугіллям із США та 2 поставки - із Колумбії. Обсяг кожної суднової партії сягає від 40 до 75 тис. т. Сумарний обсяг домовлених поставок, передбачених для покриття потреб українських ТЕС складає майже 470 тис. т.

Очікується, що усі суднові партії прибудуть до України протягом листопада 2021 – січня 2022 року. Наступна партія очікується у кінці листопаді, 4 – у грудні і 1 – у січні. Усі вони призначені для потреб ТЕС ДТЕК Енерго.

Окрім суднових поставок, компанія імпортує з Польщі. У серпні ДТЕК Енерго підписало дві угоди на поставку сукупно 340 тисяч т енергетичного вугілля з Польщі. Також у вересні-жовтні компанія імпортувала вугілля з Казахстану. Таким чином, на сьогодні загальний обсяг вже законтрактованого газового вугілля із Польщі, США та Казахстану склав близько 0,9 млн т. На цьому компанія не зупиняється і веде перемовини про додаткові обсяги імпортного вугілля. Лише у вересні–жовтні ДТЕК Енерго було всього імпортовано понад 356 тис. т вугілля.

Імпорт вугілля для компанії є тимчасовим заходом, щоб покрити дефіцит палива, в той час як використання вугілля українського видобутку залишається пріоритетним. Протягом січня-жовтня цього року на шахтах ДТЕК Енерго видобули 13,7 млн т вугілля марки «Г» та ввели у роботу 23 нові лави. Всього у цьому році компанія планує видобути майже 17 млн т газового вугілля.

26 червня 2026
Новини та повідомлення Від відновлення до розвитку: на майданчику ТЕС ДТЕК Енерго з'явиться до 650 МВт нової маневрової газової генерації
25 червня 2026
Новини та повідомлення ДТЕК об’єднав інвесторів і партнерів на URC-2026 задля підтримки української енергетики
17 червня 2026
Новини та повідомлення ДТЕК Енерго спрямував 7 млрд грн на відновлення та підготовку підприємств до літніх піків та наступної зими
13 червня 2026
Новини та повідомлення Внаслідок учорашньої ворожої атаки на ТЕС ДТЕК Енерго загинув ремонтник Олександр Косолапов (доповнено)
12 червня 2026
Новини та повідомлення Ворог атакував ТЕС ДТЕК Енерго: загинув ремонтник станції, ще один співробітник поранений
07 червня 2026
Новини та повідомлення Ворог двічі атакував шахту ДТЕК Енерго на Дніпропетровщині, постраждав механік підприємства
06 червня 2026
Новини та повідомлення Після чотирьох років полону шахтар ДТЕК Енерго повернувся додому
05 червня 2026
Новини та повідомлення Ворог масовано атакував одну з ТЕС ДТЕК Енерго, станція зазнала серйозних руйнувань
05 червня 2026
Новини та повідомлення Машинобудівники ДТЕК Енерго виготовили 6 комбайнів та 909 тисяч запчастин для підтримки роботи шахт
05 червня 2026
Новини та повідомлення Внаслідок удару ворожого дрона загинув працівник ДТЕК Енерго