В Україну прибуло перше судно з ПАР із 75 тис. тонн антрациту для ТЕС ДТЕК

В Україну прибуло перше судно з ПАР із 75 тис. тонн антрациту для ТЕС ДТЕК

Сьогодні в порт «Южний» прибуло судно класу Panamax із 75 тис. тонн антрациту з ПАР для теплоелектростанцій ДТЕК Енерго. Найближчим часом розпочнеться постачання вугілля на склади ТЕС компанії. Постачання вугілля з ПАР на ТЕС ДТЕК — частина комплексної стратегії компанії з підготовки теплової генерації до проходження осінньо-зимового періоду 2017–2018.

Перша партія імпортного антрациту попрямує на ДТЕК Придніпровську та Криворізьку ТЕС. Завдяки постачанню імпортного ресурсу станції будуть готові в будь-який момент відновити виробництво електроенергії, щоб покрити нестачу потужності в енергосистемі.

«Ми законтрактували в ПАР рекордні обсяги антрациту для ТЕС України. Ми очікуємо постачання рівним графіком по 75 тис. тонн вугілля на місяць. Це дасть змогу нашим станціям стабільно працювати в осінньо-зимовий період», — зазначив директор із комерційної діяльності ДТЕК Енерго Віталій Бутенко.

Проблеми з постачанням антрациту на ТЕС України виникли після введення блокади та втрати контролю над українськими вугільними шахтами, які розташовані на неконтрольованій території. Це призвело до вимушеної зупинки ТЕС, які працювали на антрацитах.

Для постачання своїх ТЕС паливом, компанія ДТЕК Енерго збільшила інвестиції у видобуток газового марки вугілля, а також уже законтрактувала 675 тис. тонн вугілля в ПАР із можливістю збільшення постачання до 1 млн тонн.

 

Довідка

ДТЕК – найбільший приватний інвестор в енергетику України.
Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів.
У 2018 році капітальні вкладення ДТЕК становили 20 млрд грн, податкові відрахування – 27 млрд грн. У ДТЕК працюють 80 тис. співробітників.
100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.