some-alt
Головна Новини Прес-релізи У 2018 році ДТЕК Енерго вклав 8,4 млрд грн в енергонезалежність України
У 2018 році ДТЕК Енерго вклав 8,4 млрд грн в енергонезалежність України
Одна з ключових цілей ДТЕК Енерго – енергонезалежність України. Саме тому компанія вкладає багатомільярдні кошти в розвиток української вуглевидобувної галузі й переведення блоків ТЕС на вітчизняне вугілля. У 2018 році компанія спрямувала 8,4 млрд грн на проекти, що сприяють енергетичній безпеці України.

У розвиток вугледобувних підприємств у 2018 році ДТЕК Енерго спрямував 4,8 млрд грн. Ці інвестиції дозволили запустити 36 нових лав, ресурс яких дав можливість збільшити видобуток газового вугілля до 24,1 млн тонн на рік. Це на 5,3% більше, ніж у 2017 році. Також компанія реалізувала ряд проектів на шахтах для поліпшення умов праці, підвищення продуктивності й промислової безпеки.

Вкладення ДТЕК Енерго в модернізацію теплоелектростанцій склали 1,6 млрд грн – гроші були спрямовані на реконструкцію і переобладнання блоків ТЕС під вітчизняне вугілля марки Г і на підтримку виробничих потужностей. Завдяки цьому вдалося скоротити відпуск електроенергії з імпортного вугілля на 23% і наростити з українського – на 2% у порівнянні з 2017 роком, а також знизити навантаження на екологічний стан Дніпропетровського регіону.

2 млрд грн компанія спрямувала в гірничо-шахтне обладнання, а також модернізацію у сфері дистрибуції електроенергії.

«Ми прагнемо до того, щоб енергетика нашої країни не залежала від імпортного вугілля, щоб мільйони гривень, за які Україна змушена купувати вугілля з-за кордону, залишалися в нашій країні й розвивали вітчизняну економіку, – зазначив генеральний директор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук. – Для нас важливо, щоб вугілля, видобуте українськими шахтарями, користувалося попитом і мало постійний ринок збуту. Від цього залежить соціальна стабільність у шахтарських регіонах, забезпечення тисяч співробітників робочими місцями й заробітною платою. Інвестуючи у видобуток вітчизняного вугілля марки Г і переобладнання під нього блоків наших теплоелектростанцій, ми створюємо плацдарм для енергонезалежності України».

З вересня 2017 року ДТЕК реалізує програму зі зниження залежності від імпортного вугілля, що складається з трьох ключових кроків. Крок №1 – переведення блоків з антрациту на газове вугілля. Крок №2 – забезпечення ТЕС вугіллям українського видобутку. І крок №3 – модернізація потужностей ТЕС для ефективної і безперебійної роботи.

17 червня 2026
Новини та повідомлення ДТЕК Енерго спрямував 7 млрд грн на відновлення та підготовку підприємств до літніх піків та наступної зими
13 червня 2026
Новини та повідомлення Внаслідок учорашньої ворожої атаки на ТЕС ДТЕК Енерго загинув ремонтник Олександр Косолапов (доповнено)
12 червня 2026
Новини та повідомлення Ворог атакував ТЕС ДТЕК Енерго: загинув ремонтник станції, ще один співробітник поранений
07 червня 2026
Новини та повідомлення Ворог двічі атакував шахту ДТЕК Енерго на Дніпропетровщині, постраждав механік підприємства
06 червня 2026
Новини та повідомлення Після чотирьох років полону шахтар ДТЕК Енерго повернувся додому
05 червня 2026
Новини та повідомлення Ворог масовано атакував одну з ТЕС ДТЕК Енерго, станція зазнала серйозних руйнувань
05 червня 2026
Новини та повідомлення Машинобудівники ДТЕК Енерго виготовили 6 комбайнів та 909 тисяч запчастин для підтримки роботи шахт
05 червня 2026
Новини та повідомлення Внаслідок удару ворожого дрона загинув працівник ДТЕК Енерго
02 червня 2026
Новини та повідомлення ДТЕК представив унікальний для України інструмент підбору роботи для ветеранів з інвалідністю на промислових підприємствах
15 Травня 2026
Новини та повідомлення У 2025 році ДТЕК Енерго сплатив до бюджету понад 23 млрд грн податків