Українська фабрика з французьким серцем переробила два мільйони тонн вугілля

Українська фабрика з французьким серцем переробила два мільйони тонн вугілля

Теплова енергетика15 Листопада 2019

Колектив Центральної збагачувальної фабрики ДТЕК Курахівська переробив на концентрат два мільйони тонн рядового вугілля. Зробив це 12 листопада - на два тижні раніше, ніж торік.

Українська фабрика з французьким серцем переробила два мільйони тонн вугілля

Збагачувальники розповіли, що допомогло їм досягти такого результату: «Нещодавно ми відсвяткували «смарагдовий» ювілей французько-українського «кохання» між працівниками фабрики та французьким обладнанням – незмінним «Дрю-боєм», - посміхається  оператор головного пульта керування Юлія Скрипніченко. – Цей важкосередовищний сепаратор розробив французький вчений. А до нас він потрапив, бо будували фабрику французи. Щоб «серце» нашої фабрики не зупинилося про сепаратор дбаємо з подвійним завзяттям. З початку року ми впровадили нову форму праці з обладнанням – збереження у базовому стані. Суть у тому, що ми прагнемо попереджати аварії, а не ліквідовувати їх, якщо щось зламається. У людей кохання стає міцнішим, якщо є турбота та повага. Так і з обладнанням: ми про нього дбаємо і досягаємо добрих результатів».

Збільшення переробки рядового вугілля пов'язане і з інвестиціями у виробництво: «Наша фабрика змінюється разом із нами, - розповідає головний інженер Ольга Пугач. – З початку року ДТЕК виділив більш ніж вісім млн грн на розвиток фабрики».

Про плани на майбутнє розповів директор ДТЕК Курахівської ЦЗФ Юрій Долбієв: «Ми багато працюємо, щоб теплові електростанції були з паливом. Розуміємо, що для енергонезалежності країни важливий внесок кожного. Тож до кінця року плануємо переробити понад 2,2 млн тон вугілля».

З двох мільйонів тон вугілля випустили більше мільйона тонн концентрату, який відправився на Запорізьку, Ладижинську та Придніпровську ТЕС, де стане кіловатами електроенергії.

 

Довідка

ДТЕК – найбільший приватний інвестор в енергетику України.
Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів.
У 2018 році капітальні вкладення ДТЕК становили 20 млрд грн, податкові відрахування – 27 млрд грн. У ДТЕК працюють 80 тис. співробітників.
100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.