Вугілля за ціною імпортного паритету з доставкою в Україну немає

Вугілля за ціною імпортного паритету з доставкою в Україну немає

Теплова енергетика12 Вересеня 2019

Усі вісім сесій торгів із закупівлі ДТЕК Енерго вугілля для своїх ТЕС на майданчику Української енергетичної біржі завершилися безрезультатно. Жоден лот з 450 тис. т так і не був законтрактований. Ціна, запропонована постачальникам, була заснована на котируванні API2 і включала вартість доставки (Роттердам +).

З 3 по 12 вересня відбулися торги із закупівлі вугілля марки «Г» для теплоелектростанцій «ДТЕК Західенерго» і «ДТЕК Східенерго». На торги були виставлені заявки на закупівлю 450 тис. т вугілля марки Г – по 75 тис. т для кожної з ТЕС: Ладижинської, Криворізької, Запорізької, Придніпровської, Бурштинської та Добротвірської.

Запропонована на торги ціна визначалась на основі індексів API2 на умовах CIF в портах Амстердам - ​​Роттердам - ​​Антверпен на 30 серпня 2019 р. включала витрати на доставку вугілля до кожної з ТЕС. Таким чином, на торгах була сформована цінова пропозиція в діапазоні 1 867-1 966 грн/т в залежності від розташування ТЕС.

Відсутність укладених договорів свідчить про неготовність трейдерів поставляти вугілля за такою ціною.

«Закупівлі вугілля на біржі були покликані стати для компанії додатковим інструментом забезпечення наших ТЕС для проходження осінньо-зимового періоду. У той же час, ми не припиняли регулярні імпортні поставки з далекого зарубіжжя: Колумбії, США, Південної Африки. Ці джерела і стануть основою для наповнення наших складів в найближчі місяці. Ціна такого вугілля вища за вартість палива в прив'язці до API2 плюс доставка», – резюмував генеральний директор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук.

 

Довідка

ДТЕК – найбільший приватний інвестор в енергетику України.
Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів.
У 2018 році капітальні вкладення ДТЕК становили 20 млрд грн, податкові відрахування – 27 млрд грн. У ДТЕК працюють 80 тис. співробітників.
100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.