У ШУ Добропільське нові світильники вирішили відразу три завдання

У ШУ Добропільське нові світильники вирішили відразу три завдання

У ШУ Добропільське оновили освітлення - зробили його більш яскравим і при цьому економним. Нові світильники не тільки додали комфорту на робочих місцях шахтарів, а й прикрасили центральний вхід в адміністративно-побутовий комбінат.

У ШУ Добропільське нові світильники вирішили відразу три завдання

З початку року в адміністративно-побутовому комбінаті шахти Добропільська вже замінили половину люмінесцентних світильників на світлодіодні. А зовні, на проммайданчику, встановили 18 світлодіодних прожекторів GLX, замість застарілих натрієвих. «Обновки» краще освітлюють кабінети, коридори і територію підприємства, а також витрачають менше електроенергії. Очікується, що витрати на освітлення по шахті знизяться на 70%.

«Позитивний ефект від використання світлодіодів очевидний, - розповів в.о. головного енергетика Ігор Будай, - LED-світильники споживають в два рази менше електрики, ніж попередні люмінесцентні. А нові прожектори взагалі в 2,5 рази економніше, ніж звичні натрієві. Плюс працюють вони набагато довше. А найголовніше - освітленість з такими приладами набагато краще і менше навантаження на зір, адже світлодіоди випромінюють світло високої контрастності. До того ж вони більш екологічні, ніж люмінесцентні і не вимагають спеціальної ​​утилізації».

Зміни відразу помітили робітники ШУ Добропільське.

«Вечорами у нас на ділянці стало набагато світліше, - посміхається Валентина Стрєлкова, працівниця технологічного комплексу поверхні, - Так що працювати стало комфортніше і безпечніше».

А ще шахтні фахівці енергомеханічної служби творчо підійшли до освітлення фасаду адміністративно-побутового комбінату і паркової зони біля центрального входу. Вони розмістили прожектори так, щоб окреслити силует будівлі з колонами і підсвітити альпійську гірку на клумбі. Завдяки цьому, як сідає сонце, будівля набуває додаткової значимості, а квіти і кущі на клумбі радують шахтарів не тільки вдень, але і у вечірній час.

«Оновлення освітлення дало потрійний ефект, - розповів головний механік ШУ Добропольское Дмитро Ніколаєв, - Ми знижуємо споживання електрики, підвищуючи енергоефективність, підтримуємо виробничу санітарію, створюючи комфортні умови праці для своїх співробітників, і розкриваємо естетику промислового виробництва».

Модернізація освітлення на підприємстві триває. У планах повна заміна натрієвих, галогенних і інших застарілих освітлювальних приладів на сучасні, яскраві і економні. Зміни на краще торкнуться не тільки шахтної поверхні, але і підземних гірничих виробок, де встановлять спеціальні світлодіодні світильники.

 

Довідка

ДТЕК – найбільший приватний інвестор в енергетику України.
Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів.
У 2018 році капітальні вкладення ДТЕК становили 20 млрд грн, податкові відрахування – 27 млрд грн. У ДТЕК працюють 80 тис. співробітників.
100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.