ДТЭК
У поміч медикам Львівщини ДТЕК та Фонд Ріната Ахметова передали ще 4 апарати ШВЛ

У поміч медикам Львівщини ДТЕК та Фонд Ріната Ахметова передали ще 4 апарати ШВЛ

У поміч медикам Львівщини ДТЕК та Фонд Ріната Ахметова передали ще 4 апарати ШВЛ

ДТЕК разом з Фондом Ріната Ахметова в рамках проєкту «Боротьба з COVID-19 в Україні» передав чотири сучасні апарати штучної вентиляції легень (ШВЛ) на потреби лікарень Львівської області. Сучасне обладнання допоможе медикам рятувати життя хворих на коронавірус, а також стане незамінним помічником в реанімаційних відділеннях після завершення пандемії.

Цього разу три апарати отримала Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня та один апарат передали Львівському обласному госпіталю ветеранів війн та репресованих ім. Ю. Липи. 

«ДТЕК – соціально-відповідальна компанія і надійний партнер громади, в тому числі у вирішенні таких проблем, як забезпечення лікарень необхідним обладнанням для боротьби з коронавірусом. У Львівській області працює наше підприємство – Добротвірська ТЕС. І ця допомога - наша соціальна відповідальність перед цим регіоном, перед нашими співробітниками. Ми вже передали львівським лікарням 35 тисяч експрес-тестів для діагностики вірусу та захисні костюми для медиків. Від початку пандемії загалом вже передали 20 апаратів ШВЛ. Ми віримо, що ці апарати допоможуть медичним працівникам врятувати не одне життя і після завершення пандемії», - зазначив Олег Таращук, генеральний директор ДТЕК Західенерго.

Апарати ШВЛ, які ДТЕК та Фонд Ріната Ахметова придбали для лікарень, високого класу. Вони прості у використанні і значною мірою виключають людський фактор. 

«Колектив лікарні робить усе можливе, щоб людина вийшла з лікарні здоровою, однак ситуація з COVID-19 лишається стабільною. Ми фіксуємо зменшення хворих на коронавірус, проте летальність залишається досить високою, - сказав заступник голови львівської облдержадміністрації Іван Собко. - ДТЕК та Фонд системно допомагають лікарням у рамках підписаного  меморандуму. Якщо б кожна компанія, підписуючи меморандум про співпрацю, так само чітко виконувала свої зобов’язання, то ми б уже добилися набагато кращих результатів». 

Потребу в обладнанні і перелік лікарень представники ДТЕК визначали в плідній співпраці з обласними держадміністраціями. 

«Львівська обласна клінічна лікарня є однією з базових в нашій області і більшість зобов’язань по лікуванню хворих на COVID-19 припадають саме на персонал нашої лікарні. Ми сподіваємося, що спільними зусиллями бізнесу, влади та громади ми доб’ємося кращих можливостей для лікування наших хворих», -  зазначив в. о. головного лікаря Петро Федунь.

Щоб медичний персонал мав необхідні знання та навички для ефективного  використання апаратів ШВЛ, наприкінці травня 2020 року Фонд Ріната Ахметова спільно з Міністерством охорони здоров’я та Асоціацією анестезіологів України провели онлайн-конференцію для лікарів щодо нюансів роботи з останніми моделями апаратів ШВЛ.

«З тим обладнанням, яке ми мали на балансі наших лікарень, можна сказати, що на боротьбу з пандемією COVID-19 ми вийшли з голими руками. Тому завжди вітається допомога від меценатів. Компанія ДТЕК та Фонд Ріната Ахметова уже не перший раз покращують стан обладнання наших лікарень. Нещодавно ми зустрічалися і в Львівській обласній інфекційній лікарні, у Львівському обласному госпіталі ветеранів війн та репресованих ім. Ю. Липи, а також у Жовківській лікарні. Я впевнений, що разом ми зможемо здолати цю заразу та на наступний рік уже матимемо позитивну динаміку та проведемо літній сезон на морі, в горах та літніх таборах», - підкреслив перший заступник голови обласної ради Богдан Гагалюк.

З початку пандемії регіональні лікарні Івано-Франківщини, Львівщини, Дніпропетровщини та Луганщини вже отримали від Фонду Ріната Ахметова та компанії ДТЕК півсотні апаратів ШВЛ. 

 

Довідка

ДТЕК – найбільший приватний інвестор в енергетику України.
Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів.
У 2018 році капітальні вкладення ДТЕК становили 20 млрд грн, податкові відрахування – 27 млрд грн. У ДТЕК працюють 80 тис. співробітників.
100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.