ДТЭК
Тепло в кожен будинок: Криворізька ТЕС готується до надійної роботи в холоди

Тепло в кожен будинок: Криворізька ТЕС готується до надійної роботи в холоди

Тепло в кожен будинок: Криворізька ТЕС готується до надійної роботи в холоди

Чи буде тепло в будинках жителів Зеленодольська? Для цього енергетики ДТЕК Криворізької ТЕС готують обладнання електростанції до надійної роботи в осінньо-зимовий період. Основна увага - підвищенню надійності роботи тепломереж і енергоблоків №1 і №3.

Компанія робить все можливе для стабільної роботи своїх підприємств. Тому фахівці енергоремонтного підприємства Інтеренергосервіс готують до роботи енергоблок №3 Криворізької ТЕС. До середини вересня відремонтують обладнання пилосистеми, пальники, основне і допоміжне обладнання станції. Енергоблок №3 працює на антрациті, тому він, як правило, знаходиться в резерві і включається в систему тоді, коли необхідно на профілактику зупинити енергоблок №1.

«Енергоблок №1 несе основне навантаження на Криворізькій ТЕС. Три роки тому його реконструювали, продовжили термін служби обладнання, збільшили потужність енергоблоку з 282 МВт до 315 МВт. А в 2019 році другим етапом модернізації його перевели з антрациту на українське газове вугілля, яке видобувають шахтарі Павлограда та Добропілля. Так ДТЕК забезпечує істотний внесок в енергонезалежність України. Завдяки зниженню питомої витрати палива після реконструкції енергоблок №1 - найефективніший на станції», - говорить директор ДТЕК Криворізька ТЕС Сергій Дегтяренко.

На Криворізької ТЕС встановлені дубль-блоки - на одну турбіну працюють два котла. Через зниження енергоспоживання в енергосистемі України, енергоблок №1 часто працює в однокорпусному режимі. Періоди зупинки одного з корпусів котла енергетики Криворізької ТЕС використовують для профілактичного ремонту. У липні виконано ремонт обладнання котла, повітропроводів і пилосистеми. Регулярно проводяться випробування обладнання, опресування, перевірки технологічних сигналізацій і захистів енергоблоку.

Профілактичний ремонт енергоблоку дозволить нам бути повністю готовими для забезпечення Зеленодольська теплом при першому зниженні температури. Для цього на вугільному складі ТЕС накопичили 200 тисяч тонн вугілля. Цього достатньо для трьох місяців безперебійної роботи поточним складом обладнання. І поставки палива тривають.

Так само триває і ремонт обладнання тепломережі - деаератора, бойлерів, запірної арматури. Також тут відновлюють ізоляцію трубопроводів. А отже Зеленодольськ буде з теплом, а енергосистема України - з необхідним обсягом електроенергії.

 

Довідка

ДТЕК – найбільший приватний інвестор в енергетику України.
Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів.
У 2018 році капітальні вкладення ДТЕК становили 20 млрд грн, податкові відрахування – 27 млрд грн. У ДТЕК працюють 80 тис. співробітників.
100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.