Зігріти країну: до України прибуло третє судно з вугіллям із Колумбії для ТЕС ДТЕК

Зігріти країну: до України прибуло третє судно з вугіллям із Колумбії для ТЕС ДТЕК

Судно з 73 тисячами тонн вугілля марки Г вже прибуло в порт «Південний» Одеської області. Нова партія дозволить ДТЕК продовжити накопичення вугілля на складах теплоелектростанцій, щоб взимку ТЕС стабільно забезпечували Україну світлом і теплом.

Зігріти країну: до України прибуло третє судно з вугіллям із Колумбії для ТЕС ДТЕК

В даний час в порту «Південний» здійснюється розвантаження судна. Після чого вугілля відправиться на теплоелектростанції ДТЕК. Станом на 20 вересня запаси вугілля на станціях ДТЕК складають 756 тис. т.

«Уже в жовтні енергосистему України чекають пікові навантаження тому тепловій генерації необхідно буде працювати в посиленому режимі. Для успішного проходження опалювального сезону ми посилено нарощуємо запаси на складах, - розповів генеральний директор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук. - За 8 місяців наші шахтарі видобули майже 15 млн вугілля. Також ми законтрактували 388 млн т вугілля за кордоном. Ми хотіли купити вугілля на українській енергетичній біржі за ціною Роттердам +. Однак, всі 12 сесій торгів закінчилися безрезультатно - постачальників за такою низькою ціною не виявилося. Ми продовжуємо робити максимум, щоб наші ТЕС були з вугіллям».

Компанія всього законтрактувала п'ять балкерів з вугіллям з Колумбії. Три вже прибули в Україну, ще одне очікується наступного тижня, і останнє - в жовтні.

Вся інформація про внесок ДТЕК в підготовку енергосистеми України до осінньо-зимового періоду - на сайті https://ozp.dtek.com/

 

Довідка

ДТЕК – найбільший приватний інвестор в енергетику України.
Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів.
У 2018 році капітальні вкладення ДТЕК становили 20 млрд грн, податкові відрахування – 27 млрд грн. У ДТЕК працюють 80 тис. співробітників.
100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.