ДТЭК
Шахти ДТЕК Добропіллявугілля виходять з простою завдяки контракту на поставку вугілля на Центренерго

Шахти ДТЕК Добропіллявугілля виходять з простою завдяки контракту на поставку вугілля на Центренерго

13 липня вуглевидобувні підприємства ДТЕК Добропіллявугілля починають працювати після 4-місячного вимушеного простою через незатребуваність українського вугілля теплоелектростанціями. Це стало можливим після підписання контракту з державним Центренерго на поставку вугілля з цих шахт. Вугілля Центренерго буде купувати по ціні імпортного паритету (формула Роттердам +), що відповідає європейській ціні та значно нижчою за газ чи вугілля державних шахт. Про це заявив Дмитро Сахарук, генеральний директор ДТЕК Енерго, в прямому ефірі «Свобода слова с Савіком Шустером».

«В результаті довгих та важких перемовин, при посередництві Офісу Президента та Міністерства енергетики, сьогодні був підписаний контракт на поставку українського вугілля на українські теплоелектростанції Центренерго. По ціні, яка транспарентна, без корупції та свідчить, що шахтарі можуть заробляти гроші в Україні. Ціна. за якою буде поставлятися вугілля, прив’язана до імпортного паритету (формули Роттердам +). Ніде в Україні купити на більш вигідних умовах Центренерго не зможе, тому що це на 20% дешевше за вугілля державних шахт, та на 10% за газ. І найголовніше – тут немає корупції. Тому що неможливо добавити ніяку маржу ніякому посереднику – це вугілля з української шахти на українську ТЕС. З понеділка вийдуть у лаву перші шахтарі Добопіллявугілля, до кінця тижня ми почнемо перші поставки на ТЕС. Ось що я називаю вирішенням проблеми, а не всі ці маніпуляції з боку тих, хто адміністративним втручанням в енергетичну галузь довів її до глибокої кризи та спричинив, що українське вугілля нікому не потрібне,» - заявив Дмитро Сахарук, генеральний директор ДТЕК Енерго.

Дмитро резюмував, що нарешті встановлена історична справедливість – цей контракт підтверджує, що ціна на вугілля, яка була порахована по формулі Роттердам+ є самою справедливою та європейською ціною на вугілля.

Нагадаємо, шахти Добропіллявугілля були виведені в простій з 1 квітня через незатребуваність українського вугілля та низькі ціни на електроенергію.

 

Довідка

ДТЕК – найбільший приватний інвестор в енергетику України.
Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів.
У 2018 році капітальні вкладення ДТЕК становили 20 млрд грн, податкові відрахування – 27 млрд грн. У ДТЕК працюють 80 тис. співробітників.
100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.