ДТЭК
Шахти ДТЕК Добропіллявугілля не можуть відновити роботу через тривалу кризу в енергетиці країни

Шахти ДТЕК Добропіллявугілля не можуть відновити роботу через тривалу кризу в енергетиці країни

Вимушений простій шахт ДТЕК Добропіллявугілля і ЦЗФ Октябрьская продовжується ще на місяць - до 1 серпня 2020 року.

Робота добропільських шахт була припинена з 1 квітня поточного року через системну кризу в енергетиці і незатребуваності українського вугілля. На жаль, ситуація в енергетичній галузі погіршується. Українське вугілля (як паливо для теплової генерації) як і раніше залишається недостатньо затребуваним, щоб забезпечити роботою всіх українських шахтарів, а ціни на електроенергію ТЕС залишаються низькими.
Незважаючи на спроби уряду стабілізувати ситуацію в галузі, тривають проблеми з невиконанням окремими учасниками ринку прогнозного і паливного балансу. З травня ряд державних теплоелектростанцій, які традиційно працюють на вугіллі, використовують як паливо газ. Це призводить до погіршення ситуації: енергетичне вугілля українських шахт залишається незатребуваним і непотрібним. І підприємства знаходяться під загрозою остаточної зупинки.

Також залишається невирішеним питання низьких цін на електроенергію від ТЕС. Через бездумні ініціативи державного регулятора НКРЕКП і маніпуляцій трейдерів-спекулянтів ціни на електроенергію ТЕС штучно занижуються і тримаються на рівні в середньому 1250 грн / МВт-год. Це значно нижче рівня беззбитковості. А це впливає і на «вугільну складову» тарифу. Через це за енергетичне вугілля неможливо отримати достатньо грошей, щоб компенсувати витрати на його видобуток, на виплату зарплати шахтарям.
Протягом усього червня жодної тонни вугілля з аварійних складів ДТЕК Добропіллявугілля не було відвантажено на адресу теплової генерації, на складах знаходиться майже 150 тис. тонн незатребуваного вугілля.

Тому ДТЕК Енерго змушений продовжити простий шахт ДТЕК Добропіллявугілля і ЦЗФ Жовтнева з до 1 серпня 2020 року. Компанія продовжує робити все необхідне, щоб зберегти виробництво, підтримати його життєдіяльність. Простий триватиме для 6,5 тис. співробітників шахт і збагачувальної фабрики, які продовжать отримувати заробітну плату в розмірі окладу (тарифної ставки). Решта 1,2 тис. співробітників будуть задіяні в підтримці виробництва - провітрюванні гірничих виробок, відкачуванні води, контролі стану обладнання.

Керівництво компанії ДТЕК Енерго робить все можливе, щоб виправити ситуацію і вивести підприємства з кризи. Ми шукаємо варіанти збуту вугілля, зниження собівартості продукції і підвищення її конкурентоспроможності, доносимо свою позицію на засіданнях Антикризового штабу з енергетики, засіданнях Міністерства енергетики, звертаємося до експертів і до вищих органів влади.

 

Довідка

ДТЕК – найбільший приватний інвестор в енергетику України.
Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів.
У 2018 році капітальні вкладення ДТЕК становили 20 млрд грн, податкові відрахування – 27 млрд грн. У ДТЕК працюють 80 тис. співробітників.
100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.