Переведення Придніпровської ТЕС на газову марку вугілля — перший подібний проект для компанії ДТЕК. Він є ключовою дією компанії в межах реалізації Програми зі зниження залежності від антрациту, що стала частиною загальнонаціонального курсу з підвищення енергонезалежності країни. Реалізація проекту зайняла 6 місяців.
У середині листопада станція планує запустити ще один енергоблок на газовому вугіллі — № 8, що гарантує стабільне виробництво електроенергії та безперебійне подавання тепла для будинків м. Дніпро.
Щомісячний ефект економії імпортного вугілля завдяки переведенню двох блоків ТЕС на марку Г становитиме приблизно 90 тис. тонн. Це означає, що в країни відпадає необхідність у постачанні мінімум одного судна з імпортним антрацитом щомісяця.
«ДТЕК впевнено рухається до виконання поставлених перед собою завдань. Попри стислі терміни, ми успішно виконали весь комплекс складних робіт за проектом. Вже незабаром буде відчутний позитивний ефект для енергетики України та досягнуті цілі з енергонезалежності. Й ефект буде лише посилюватися завдяки новим проектам ДТЕК із переведення блоків ТЕС на українське вугілля, а також нарощування видобутку вугілля в країні», — підкреслив генеральний директор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук.
У межах переведення ДТЕК Придніпровської ТЕС на спалювання газової марки вугілля проводиться складне технічне переобладнання пилосистем енергоблоків. Проект охоплює роботи зі зміни систем сушіння вугілля й подавання готового пилу в котел, встановлення рециркуляції сушильного агента, а також модернізації пальників котла енергоблока. Для реалізації проекту були залучені до роботи 350 робітників станції та підрядних організацій.
«Головна відмінність газового вугілля від антрациту — підвищений вихід летких речовин і високий рівень займання. Тому ми переобладнуємо пилосистеми енергоблоків так, щоб забезпечити достатній рівень пожежобезпеки під час приготування й подавання палива в котел. Особливу увагу ми приділили поділу паливної суміші, де тепер, щоб уникнути займання, окремо зберігаються антрацитове та газове вугілля», — розповідає директор із генерації ДТЕК Енерго Сергій Куриленко.
Переобладнання ТЕС на вугілля марки Г одночасно дасть змогу зменшити шкідливі викиди в атмосферне повітря. Згідно з висновками експертів, які розробляли проект для ДТЕК Придніпровської ТЕС, під час спалювання енергоблоками газового вугілля очікується зниження викиду таких речовин, як діоксид сірки та оксид азоту. Скорочення викидів, як порівняти зі спалюванням антрациту в кожному з переведених енергоблоків, становитиме приблизно 1,1 тис. тонн.
Нагадаємо, ДТЕК як лідер галузі розробив і почав реалізацію чіткого покрокового плану з позбавлення України імпортної залежності. Ключовими елементами цього плану є:
- Переведення блоків ТЕС ДТЕК з антрациту, що залишився на непідконтрольних територіях, на газове вугілля. Наступного року ДТЕК планує перевести на газове вугілля ще 2 блоки Придніпровської ТЕС.
- Форсоване зростання видобутку газового вугілля вугледобувними підприємствами ДТЕК задля забезпечення ТЕС українським вугіллям. ДТЕК у січні-вересні 2017 року збільшив видобуток газової марки вугілля на 10,5%. Шахтарі Павлоградвугілля до кінця року планують перевищити планку у 20 млн тонн — це буде рекорд за всю більш ніж піввікову історію підприємства.
- Модернізація наявних блоків ТЕС, що працюють на газових марках вугілля, для підвищення ефективності та продовження терміну служби. ДТЕК у жовтні завершив реконструкцію блока № 1 Криворізької ТЕС, і продовжує реконструкцію блока № 10 Бурштинської ТЕС.
З найважливішими діями ДТЕК щодо забезпечення надійного енергопостачання України в осінньо-зимовий період можна ознайомитися на сайті — http://ozp.dtek.com