some-alt
Головна Новини Прес-релізи Рекордні 2,5 млрд кВт*год у жовтні: з початку року ТЕС ДТЕК Енерго збільшили обсяги відпуску електроенергії до понад 20 млрд кВт*год
Рекордні 2,5 млрд кВт*год у жовтні: з початку року ТЕС ДТЕК Енерго збільшили обсяги відпуску електроенергії до понад 20 млрд кВт*год
Теплова енергетика08 Листопада 2021
Рекордні 2,5 млрд кВт*год у жовтні: з початку року ТЕС ДТЕК Енерго збільшили обсяги відпуску електроенергії до понад 20 млрд кВт*год

З початку цього року теплоелектростанції ДТЕК Енерго наростили обсяги виробництва і відпуску електроенергії. Так, у січні-жовтні цього року ТЕС компанії відпустили в мережу 20,2 млрд кВт*год електроенергії. Це на 2,3 млрд кВт*год більше, ніж за аналогічний період 2020 року.

Через мінімальне навантаження на інші підприємства теплової генерації, ТЕС ДТЕК Енерго були змушені нести підвищене навантаження та компенсувати дефіцит електроенергії в системі. Лише наприкінці жовтня в системі працювало одночасно від 28 до 30 блоків ТЕС ДТЕК Енерго із близько 36 усіх працюючих в енергосистемі блоків ТЕС та ТЕЦ. Відтак відпуск компанією електроенергії у жовтні склав рекордний за останні 9 місяців обсяг - майже 2,5 млрд кВт*год. Це на 18% вище показника жовтня минулого року. Більші у цьому році обсяги відпуску були лише у січні цього року – в розпал опалювального сезону, коли було відпущено в енергосистему понад 2,7 млрд кВт*год. Максимальне навантаження компанія несла також і в інші періоди: у липні та протягом останньої декади вересня цього року.

«В разі подальших простоїв іншої генерації, наші ТЕС будуть  і далі готові підставити плече і нести додаткове навантаження. Адже наша спільна ціль – зробити усе можливе для надійності і безперебійності української енергосистеми, щоб в пікові періоди і опалювальний сезон українці були зі світлом і теплом. Цього вимагає ситуація, цього вимагають виклики, з якими сьогодні зіткнувся увесь світ. Це і світова енергетична криза, і дефіцит та рекордні ціни на енергоресурси», - повідомив генеральний директор ДТЕК Енерго Ільдар Салєєв.

Для забезпечення потреб опалювального сезону, ТЕС ДТЕК Енерго використовують вугілля як власного видобутку, так і імпортне. За 10 місяців 2021 року на шахтах ДТЕК Енерго видобули понад 13,7 млн т вугілля марки «Г». Всього у цьому році компанія планує видобути 17 млн т газового вугілля. ДТЕК Енерго також імпортує. На сьогодні обсяги законтрактовано вугілля із Польщі, США, Казахстану перевищили 0,7 млн т. Лише у вересні - жовтні ДТЕК Енерго було імпортовано понад 356 тис. т палива.

26 червня 2026
Новини та повідомлення Від відновлення до розвитку: на майданчику ТЕС ДТЕК Енерго з'явиться до 650 МВт нової маневрової газової генерації
25 червня 2026
Новини та повідомлення ДТЕК об’єднав інвесторів і партнерів на URC-2026 задля підтримки української енергетики
17 червня 2026
Новини та повідомлення ДТЕК Енерго спрямував 7 млрд грн на відновлення та підготовку підприємств до літніх піків та наступної зими
13 червня 2026
Новини та повідомлення Внаслідок учорашньої ворожої атаки на ТЕС ДТЕК Енерго загинув ремонтник Олександр Косолапов (доповнено)
12 червня 2026
Новини та повідомлення Ворог атакував ТЕС ДТЕК Енерго: загинув ремонтник станції, ще один співробітник поранений
07 червня 2026
Новини та повідомлення Ворог двічі атакував шахту ДТЕК Енерго на Дніпропетровщині, постраждав механік підприємства
06 червня 2026
Новини та повідомлення Після чотирьох років полону шахтар ДТЕК Енерго повернувся додому
05 червня 2026
Новини та повідомлення Ворог масовано атакував одну з ТЕС ДТЕК Енерго, станція зазнала серйозних руйнувань
05 червня 2026
Новини та повідомлення Машинобудівники ДТЕК Енерго виготовили 6 комбайнів та 909 тисяч запчастин для підтримки роботи шахт
05 червня 2026
Новини та повідомлення Внаслідок удару ворожого дрона загинув працівник ДТЕК Енерго