Проекти для кращого життя: у Ладижині розпочали новий сезон «Громади своїми руками»

Проекти для кращого життя: у Ладижині розпочали новий сезон «Громади своїми руками»

Проект «Світло» із використанням технології Smart City («Розумне місто») та новий дитячий майданчик – так розпочали ладижинці 8-ий конкурс міні-грантів «Громада своїми руками» від ДТЕК Енерго. У 18 під’їздах міста вже стало світліше, а дітлахи трьох будинків бавляться на сучасному майданчику.

Проекти для кращого життя: у Ладижині  розпочали новий сезон «Громади своїми руками»

90 світлодіодних світильників вже встановили у під’їздах будинків №№ 54 та 56 по вулиці Процишина. Тепер світло вмикається лише,  коли хтось іде сходами. І це економить не лише енергію, а й кошти мешканців. Цей проект вартістю  50 тис. грн ініціативна група «Світло»  реалізувала завдяки фінансовій підтримці ДТЕК. Ідея – продовження минулорічної програми від депутатів, каже керівник  проекту Олександр Вандзіляк,  начальник дільниці диспетчерської служби електроцеху  ДТЕК Ладижинської ТЕС, депутат Ладижинської міської ради.

«Вперше ми  встановили світлодіодне освітлення з датчиками руху ще у 2016 році. Тоді інновацію  спробували мешканці будинку №24 по вулиці Будівельників. Їм сподобалося, вони розказали сусідам. І відтоді популярність енергозберігаючого освітлення у під’їздах росте. Люди задоволені, адже це зручно – не треба вмикати-вимикати світло та суттєво економить електроенергію», - уточнює Олександр Вандзіляк.

Новий ігровий комплекс для дітей встановили між багатоповерхівками на цій же вулиці Процишина. Тепер тут бавляться малюки одразу трьох будинків.

«Раніше наші діти бігали бавитися у сусідній двір. Бо свого майданчика не було. А там місця замало, а дітей багато, черга. Малюки засмучувалися, батьки нервувались, - говорить Наталя Паламарчук, мама дев’ятирічної Єви. -  А тепер і в нашому дворі є класний ігровий комплекс! Тут і гойдалка, і гірка, і спортивні перекладини! Дітки раді, із задоволенням граються. А ми спокійні, бо вони не йдуть далеко від дому. Велика вдячність за чудове дозвілля для наших дітей ініціативній групі та ДТЕК Ладижинська ТЕС».Обійшовся майданчику 41 тис. грн, - повідомила Тетяна Сагаєва, авторка проекту, в.о. керівника Департаменту з управління персоналом ДТЕК Ладижинської ТЕС, депутат Ладижинської міської ради.

«Громада своїми руками» від ДТЕК вже чотири роки допомагає ладижинцям робити місто комфортнішим.

ДТЕК Ладижинська ТЕС – ключовий виробник електроенергії в Центральній Україні. Встановлена потужність ТЕС - 1800 МВт. Кількість працівників - 1200 осіб. ДТЕК Ладижинська ТЕС як відокремлений підрозділ ДТЕК Західенерго входить у ТОП-3 найбільших платників податків Вінниччини; з 2012 року до червня 2018 року станція перерахувала до бюджетів усіх рівнів  майже 1,4 млрд грн.

 

Довідка

ДТЕК - найбільший приватний інвестор в енергетику України.

Компанія розвиває бізнес з видобутку природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів. Напрямок Innovation DTEK здійснює проекти в сфері технологічної та цифрової трансформації енергетики, а також управляє інноваційної освітньої бізнес-платформою Academy DTEK.

ДТЕК Енерго забезпечує замкнений цикл виробництва електроенергії з вугілля. Встановлена ​​потужність в генерації електроенергії - 13,5 ГВт. У вуглевидобутку створений повний виробничий цикл: видобуток і збагачення вугілля, сервісне обслуговування шахтного устаткування.

У 2018 році капітальні інвестиції ДТЕК склали 20 млрд грн, податкові відрахування - 26 млрд грн. У ДТЕК працюють 70 тис. співробітників.

100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.