Подвійний ефект: Працівники Добропільської збагачувальної фабрики знайшли новий дім для «непотрібних» рослин

Подвійний ефект: Працівники Добропільської збагачувальної фабрики знайшли новий дім для «непотрібних» рослин

Двох зайців одночасно «вбивають» збагачувальники на ДТЕК Добропільській ЦЗФ: і парк близько фабрики до ладу приводять, і породний відвал озеленюють та укріплюють. Таким чином зміцнюють екологію регіону і дбають про місцеві зони відпочинку.

Подвійний ефект: Працівники Добропільської збагачувальної фабрики знайшли новий дім для «непотрібних» рослин

На Добропільській декілька років поспіль опікуються парком біля фабрики: прибирають сухі дерева, висаджують нові, оформили зону відпочинку. Восени прибирають молоду порость між деревами, щоб було чисто та охайно. Цього року вирішили пересадити «зайві»  молоді деревця з парку на породний відвал.

«Директор запропонувала нам посадити своє іменне дерево на старому териконі, - розповіла машиніст конвеєра Євгенія Парімонова. - Ми швидко підхопили ідею Надії Григоровни. Тому що це приємно – відчувати, що ми усі разом робимо корисну справу. Сподіваюсь, що наші діти замість сірих териконів будуть бачити зелені гори».

Рослини висаджують у декілька етапів. Спочатку, за допомогою спеціальної техніки, викопують лунки. Привозять чорнозем, щоб створити сприятливі умови для росту дерев. Молоді саджанці викопують обережно, щоб не пошкодити кореневу систему. І люди із відрами і лопатами виходять на породний відвал. У лунку засипають землю, висаджують дерево, прикопують. Далі – заливають лунки водою з поливальної машини.

«Я працюю на фабриці другий місяць. І ніколи раніше не була на териконі, - поділилася учень машиніста конвеєра Ірина Конопльова. – Він мені завжди здавався сірим велетнем. Але коли ми піднялися зрозуміла, що там цілий світ. Ніби життя, яке тільки почало зароджуватися на новій планеті. Тут літають комахи, бігають зайці та риють землю кроти. Дивовижно. Сподіваюсь, що і молодим деревам сподобається на новому місці».

Генеральний директор ДТЕК Добропільської ЦЗФ Надія Судак розповіла як з’явилась ідея запустити акцію «посади дерево»: «Ми хотіли, щоб кожен не тільки замислився над екологією взагалі, але й робив щось власноруч. Кожному під силу посадити дерево. Одне, або два. Хоча б у себе на подвір’ї. Наше місто – це наш великий дім. Нам під силу зробити візитну картку Добропілля, – терикони, - більш привабливою. І ми це робимо для себе. Вже два дні поспіль люди викопують зайві деревця у парку і знаходять їм нову домівку».

Наразі збагачувальники висадили коло 300 дерев. Планують висаджувати до тих пір, поки дозволятиме погода.

 

Довідка

ДТЕК – найбільший приватний інвестор в енергетику України.
Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів.
У 2018 році капітальні вкладення ДТЕК становили 20 млрд грн, податкові відрахування – 27 млрд грн. У ДТЕК працюють 80 тис. співробітників.
100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.