Подбали про рибу: енергетики ДТЕК Луганської ТЕС оновили рибозахисні пристрої

Подбали про рибу: енергетики ДТЕК Луганської ТЕС оновили рибозахисні пристрої

300 тисяч гривень – інвестиції ДТЕК у захист риби та річкової фауни поблизу Луганської ТЕС. Енергетики модернізували рибозахисні пристрої на всіх трьох водозаборах станції.

Подбали про рибу: енергетики ДТЕК Луганської ТЕС оновили рибозахисні пристрої

 Сучасні рибозахисні пристрої Луганської ТЕС не дозволять рибі потрапити в насоси і загинути. Коли їх включають - утворюється електричне поле, яке і відлякує рибу та іншу іхтіофауну. Вона не підпливає дуже близько до небезпечної ділянки. Шкоди пристрої не завдають навіть мальку.

«У річці Сіверський Донець водиться декілька десятків видів риби. Деякі з них, наприклад, «вирезуб» - занесені до Червоної книги України І сучасні електроградієнтні рибозахисні пристрої типу ЕГРЗ-М роблять діяльність Луганської ТЕС безпечною для всіх жителів річки», - прокоментував Сергій Рощупкин, начальник відділу екології ДТЕК Луганська ТЕС.

Рибобар'єри працюють цілий рік. Найбільш актуально це в період нересту – з квітня до кінця червня. Подібними заходами ДТЕК робить внесок в збереження екології регіону і України в цілому.

 

 

Довідка

ДТЕК - найбільший приватний інвестор в енергетику України.

Компанія розвиває бізнес з видобутку природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів. Напрямок Innovation DTEK здійснює проекти в сфері технологічної та цифрової трансформації енергетики, а також управляє інноваційної освітньої бізнес-платформою Academy DTEK.

ДТЕК Енерго забезпечує замкнений цикл виробництва електроенергії з вугілля. Встановлена ​​потужність в генерації електроенергії - 13,5 ГВт. У вуглевидобутку створений повний виробничий цикл: видобуток і збагачення вугілля, сервісне обслуговування шахтного устаткування.

У 2018 році капітальні інвестиції ДТЕК склали 20 млрд грн, податкові відрахування - 26 млрд грн. У ДТЕК працюють 70 тис. співробітників.

100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.