Перші сесії торгів із закупівлі вугілля за ціною імпортного паритету не знайшли продавців

Перші сесії торгів із закупівлі вугілля за ціною імпортного паритету не знайшли продавців

ДТЕК Енерго провів дві сесії торгів із закупівлі вугілля для своїх ТЕС на майданчику Української енергетичної біржі. Запропонована ціна, яка розрахована на основі котирування API2 і включає вартість фрахту, перевалки в порту і залізничний тариф від порту або кордону України до ТЕС (Роттердам +), поки не знайшла жодного зацікавленого в постачанні трейдера.

3 і 4 вересня відбулися торги із закупівлі вугілля марки «Г» для теплоелектростанцій «ДТЕК Західенерго» і «ДТЕК Східенерго». На торги були виставлені заявки на закупівлю 450 тис. т вугілля марки Г – по 75 тис. т для кожної з ТЕС: Ладижинської, Криворізької, Запорізької, Придніпровської, Бурштинської та Добротвірської.

Запропонована на торги ціна визначається на основі індексів API2 на умовах CIF в портах Амстердам - ​​Роттердам - ​​Антверпен на 30 серпня 2019 р. і включає витрати на доставку вугілля до кожної з ТЕС. Таким чином, на торгах сформовано цінову пропозицію в діапазоні 1 867-1 966 грн/т в залежності від розташування ТЕС.

«На даний момент пропозиція вугілля на глобальних ринках обмежена. Компанія використовує різні інструменти для поставки в Україну недостатнього для проходження осінньо-зимового сезону вугілля. Зокрема, ми вибрали найбільш прозорий інструмент закупівлі вугілля на онлайн аукціоні з прив'язкою до імпортного індексу, і розраховуємо на прихід постачальників на наші торги, які будуть проходити в кілька сесій до 12 вересня включно», – резюмував генеральний директор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук.

 

Довідка

ДТЕК – найбільший приватний інвестор в енергетику України.
Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів.
У 2018 році капітальні вкладення ДТЕК становили 20 млрд грн, податкові відрахування – 27 млрд грн. У ДТЕК працюють 80 тис. співробітників.
100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.