Головна Новини Прес-релізи Характерна риса українців — самоорганізація: у ДТЕК підбили підсумки конкурсу «Громада своїми руками»
Характерна риса українців — самоорганізація: у ДТЕК підбили підсумки конкурсу «Громада своїми руками»
Українцям властиві ініціативність, самоорганізація й інтерес до загальних корисних справ. Якщо шість років тому, на старті конкурсу, у ньому взяло участь усього 300 осіб і було реалізовано три проекти, то у 2017 р. учасників уже понад 16 тис., а кількість заявок перевищила 500. 3 жовтня національне журі конкурсу визначило 5 найкращих проектів, яким буде додатково виділено від 20 до 100 тис. грн. Всього цьогоріч на 42 територіях України буде реалізовано 268 ідей, які стали переможцями конкурсу міні-грантів.
Характерна риса українців — самоорганізація: у ДТЕК підбили підсумки конкурсу «Громада своїми руками»

Цієї весни жителі 7 областей України могли взяти участь у щорічному соціальному проекті компанії ДТЕК — «Громада своїми руками». У 2017 році в межах проекту відбулося два конкурси:

ü Конкурс заявок на отримання міні-грантів (до 50 тис. грн)

ü Конкурс ідей на отримання великого гранту для пілотних територій (до 200 тис. грн).

Головна ідея конкурсу — підвищити ініціативність жителів міст і сіл, дати людям можливість поліпшити та впорядкувати свій мікрорайон, двір, вулицю й навіть більше — повірити в те, що за ініціативи та активної участі будь-які цілі досяжні. Як і торік, була створена Національна Конкурсна комісія, яка визначила 5 найкращих проектів серед усіх територій-учасників і їхній рейтинг.

Пахомов Руслан, Директор Регіональної Медіа Групи:

«Ви знаєте, вибирати п’ятьох із 268 було дуже важко. Всі проекти дуже сильні, як порівняти з минулим роком — на голову вище. Я керувався двома критеріями: перший — у проекті повинен був бути якийсь резонанс, другий — суспільна користь. Я вважаю, що переоцінити значущість конкурсу «Громада своїми руками» неможливо, оскільки населення України за останні 25 років звикло, що все вирішується за них, десь у Києві, а зараз у них є можливість відчути та повірити, що вони самі, на своєму місці, можуть змінити життя на краще».

Тетяна Сахарук, Голова Правління ОС «Мережа Глобального договору в Україні»:

«Мені дуже хотілося бачити інноваційність, тому я підтримала два проекти з HUB, які об’єднують взагалі всіх людей міста та складаються з ініціативних людей, які готові розвивати далі своє місто. Інший проект — це ініціативна група молоді, яку необхідно розвивати в Донецькому регіоні, тому що молодь зараз, на жаль, не настільки активна, наскільки люди старшого покоління, і дуже тішить, що з’явилася ініціативна група, яка буде об’єднувати навколо себе молодих людей і працювати разом над поліпшенням життя в місті».

Тарас Степаненко, півзахисник ФК Шахтар, гравець національної збірної з футболу:

«Я вирішив, що мені, як футболісту, буде логічно підтримати саме ті ідеї, які стосуються розвитку дітей та спорту. Наприклад, ідею створення сільського стадіону в селі Заозерне Вінницької області. У дітей там є бажання займатися спортом, але немає для цього жодних умов. Я вважаю, що це важливо — підтримувати дворову гру хлопчаків у футбол і здоровий спосіб життя серед молодого покоління. Вдячний іншим членам журі, які мене підтримали в цьому».

У результаті засідання Національного журі, ініціативним групам найкращих 5 проектів виділять гранти від 20 тис. грн до 100 тис. грн для реалізації додаткової діяльності в межах своїх міні-проектів. Цьогоріч володарями таких грантів стали:

  • 100 000 грн: Проект «Теплоізоляція стиків бетонних плит», м Білозерське, Донецька область.
  • 80 000 грн: проект «HUB TOBIG «Теплиця громадських і бізнес ініціатив міста», м. Павлоград, Дніпропетровська область.
  • 60 000 грн: проект «Молодіжний центр — місце реалізації цікавих ідей!», м. Білицьке, Донецька область.
  • 40 000 дол. США: проект «У гостях у казки», Галицький район, Івано-Франківська область.
  • 20 000 грн: проект «Сільський стадіон», с. Заозерне, Вінницька область.

Анна Панова, ведуча інформаційної програми «Події» на каналі «Україна»:

«Що особисто я помітила цього року — появилось дуже багато проектів, пов’язаних із культурою й бізнес-ініціативами. Це так звані «теплиці бізнес-проектів», завдяки яким люди зможуть створювати щось нове та розвивати свої території. Це ті проекти, які говорять про те, що рівень потреб людей вийшов за межі базових, їх цікавить уже духовне й це чудово».

Всі члени журі відзначили, що проекти 2017 року стали яскравішими, і якщо порівнювати ідеї українців із пірамідою Маслоу, то наші потреби вийшли на новий рівень. Також відмітною рисою українців стала самоорганізація — якщо раніше для участі в конкурсі люди об’єднувалися в групи по 7–10 осіб, то цього року чисельність громад досягала в деяких областях тисячі. Так, у Білозерському об’єдналися чотири ОСББ, завдяки чому виграли найбільшу суму — 100 тисяч «додаткових» гривень. На ці гроші учасники конкурсу хочуть утеплити 4 висотки, що принесе користь понад тисячі жителів.

Вікторія Гриб, керівник департаменту із соціального розвитку ДТЕК Енерго:

«Для ДТЕК розвиток міст, де працюють наші підприємства — це більше, ніж відповідальність. Це, перш за все, люди. І нам би хотілося, щоб вони не лише працювали, але й жили в комфортних умовах. Ми хочемо сформувати в людей так зване європейське ставлення до власного життя й дати їм платформу для можливості покращувати її своїми руками. У такий спосіб, станом на сьогодні нам вдалося сформувати цілі спільноти в багатьох українських містах. Я вважаю, що відмітна риса українців — це самоорганізація, це закладено в нас генетично. І якщо сьогодні ми допоможемо людям розвиватися, самоорганізовуватися, то це в підсумку врятує нашу країну — коли люди на місцях будуть самі приймати рішення про те, як вони хочуть жити та що вони хочуть робити».

Характерна риса українців — самоорганізація: у ДТЕК підбили підсумки конкурсу «Громада своїми руками»