Офіційна заява ДТЕК щодо початку розслідування АМКУ

Офіційна заява ДТЕК щодо початку розслідування АМКУ

Учора, 4 жовтня, на сайті «Економічна правда» було опубліковано інформацію про те, що Антимонопольним комітетом України прийнято розпорядження про початок розгляду справи за ознаками порушення компанією ДТЕК Західенерго законодавства про захист економічної конкуренції. Компанія ДТЕК вважає озвучені АМК України в розпорядженні висновки безпідставними.

Компанія є одним із найбільш послідовних прихильників впровадження в Україні вільного і конкурентного ринку електроенергії. На жаль, відкриття ринку відбулося з низкою обмежень: зберіглося адміністративне втручання у вигляді державного регулювання цін на біржових сегментах ринку, встановлено штучний розподіл ринку, відсутній повноцінний балансуючий ринок і ринок допоміжних послуг. Все це є штучним адміністративним втручанням в конкуренцію на ринку.

Ці обмежувальні чинники впливають і на зону Бурштинського енергоострова, який де-факто є частиною єдиної європейської енергосистеми.

Міждержавний перетин в Бурштинському острові з країнами ЄС – Словаччиною, Угорщиною та Румунією – становить 1050 МВт потужності. Можливості імпорту електроенергії нічим не обмежено за умови забезпечення державою реальних ринкових умов роботи.

ДТЕК максимально сприятиме розслідуванню Антимонопольного комітету. Ми впевнені, що його результати стануть підставою для рекомендацій державним регуляторним органам і органам виконавчої та законодавчої влади щодо реалізації взятих на себе зобов'язань і завершення реформи ринку електроенергії, зняття адміністративних перешкод для розвитку конкуренції на ньому.

 

Довідка

ДТЕК – найбільший приватний інвестор в енергетику України.
Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів.
У 2018 році капітальні вкладення ДТЕК становили 20 млрд грн, податкові відрахування – 27 млрд грн. У ДТЕК працюють 80 тис. співробітників.
100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.