Об’єднатись, навчитись, здружитись: в Бурштині – новий набір в енергоефективні школи

Об’єднатись, навчитись, здружитись: в Бурштині – новий набір в енергоефективні школи

Бурштинські школярі вчаться раціонально використовувати електроенергію – тут, як і по всій Україні проходить шоста хвиля освітньо-соціального проекту ДТЕК «Енергоефективні школи». Він має на меті навчити учнів заощаджувати енергоресурси, сформувати навички раціонального використання енергії та, що не менш важливо, об’єднати спільними ідеями.

Об’єднатись, навчитись, здружитись: в Бурштині – новий набір в енергоефективні школи

Усього у 20 міжрегіональних класах навчатимуться 240 школярів зі Львова, Івано-Франківська, Верхньої Липиці, Черчого, Ладижина, Енергодара, Вінниці, Дніпра, Добропілля, Білицького, Новодонецького, Ганнівки, Павлограда, Першотравенська, Тернівки, Межиріч. Об’єднання хлопців та дівчат із різних регіонів — не новина для проекту: минулого року перші такі класи вже пройшли освітній курс і показали високі результати. У цьому сезоні географію та склад учасників вирішили розширити. Школярі будуть не тільки разом вчитися, але і братимуть участь у спільних акціях, змагатимуться, їздитимуть один до одного в гості.

Енергоефективне навчання для бурштинських дітлахів вже почалося. Три школи міста приймали учнів з інших міст України. Учениця 10-го класу Бурштинської гімназії Тетяна Ігойна розповідає, що їй дала участь в проекті: «Тепер я знаю, на чому можна економити. Наприклад, якщо виходити з кімнати, потрібно завжди вимикати світло, краще приймати душ, аніж ванну, адже так більше можна зекономити води. Окрім цього, я також навчила раціонально використовувати енергію і своїх батьків».

Варто зазначити, що школи, які беруть участь у проекті, за статистикою вже під час навчання економлять близько 20% електроенергії. Саме тому цей проект вже називають загальнонаціональним трендом, і школярі з великим задоволенням беруть участь у ньому.

Курс проекту «Енергоефективні школи» сертифікований Міністерством освіти України і відповідає ключовим критеріям освітньої реформи в межах «Нової української школи». 

Денис Шмигаль, директор ДТЕК Бурштинської  ТЕС, запевняє, що головна мета проекту полягає у тому, щоб навчити дітей правильно використовувати та розпоряджатися енергією. «Чому проект розповсюджуються на дітей? Бо вони виростуть, і вони – нове покоління, яке буде берегти енергію. Також через дітей йде навчання і батьків, адже вони доносять ці знання в сім’ю. Окрім цього, діти вчаться бути відповідальними, правильно ставитися до енергетичних ресурсів.  Проект важливий і тим, що він об’єднує країну - за підсумками зустрічей дітлахи разом висадили на території Бурштинської школи № 3 Алею миру».

Проект «Енергоефективні школи» підтримується мережею Глобального договору ООН - торік він став найкращим у номінації «Внесок у досягнення Мети сталого розвитку ООН № 12», а у 2015-му отримав гран-прі Всеукраїнського конкурсу «Найкращі соціальні проекти України».

Безкоштовна онлайн-платформа проекту — тут: energyschool.org.ua.

 

Довідка

ДТЕК - найбільший приватний інвестор в енергетику України.

Компанія розвиває бізнес з видобутку природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів. Напрямок Innovation DTEK здійснює проекти в сфері технологічної та цифрової трансформації енергетики, а також управляє інноваційної освітньої бізнес-платформою Academy DTEK.

ДТЕК Енерго забезпечує замкнений цикл виробництва електроенергії з вугілля. Встановлена ​​потужність в генерації електроенергії - 13,5 ГВт. У вуглевидобутку створений повний виробничий цикл: видобуток і збагачення вугілля, сервісне обслуговування шахтного устаткування.

У 2018 році капітальні інвестиції ДТЕК склали 20 млрд грн, податкові відрахування - 26 млрд грн. У ДТЕК працюють 70 тис. співробітників.

100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.