Нові бурильні верстати на ШУ Білозерське допоможуть «заглянути» в надра

Нові бурильні верстати на ШУ Білозерське допоможуть «заглянути» в надра

860 тисяч гривень спрямував ДТЕК на нові бурильні верстати НКР-100М для ШУ Білозерське. Гірники шахтоуправління задіють нову техніку для буріння свердловин у земних надрах, щоб вести геологорозвідку. Це допоможе краще планувати проведення гірничих виробок і видобуток вугілля, а отже, й майбутнє білозерських шахт.

Нові бурильні верстати на ШУ Білозерське допоможуть «заглянути» в надра

«Ми постійно проводимо геологорозвідувальні роботи – буримо свердловини в прохідницьких забоях. Адже тільки так, через свердловину, можемо «заглянути» до 100 метрів у товщу землі й зрозуміти, наскільки насичені газом гірські породи. Потім плануємо, як виводити цей газ на поверхню, щоб нашим людям було безпечно працювати, – каже Євген Кривий, механік дільниці вентиляції і техніки безпеки шахти Новодонецька. – До цього працювали на буровій установці СБГ-1М. Але з обміну досвідом побували у колег у ШУ Павлоградське й побачили, наскільки зручніше установка НКР-100М. Ось і вирішили впроваджувати таку ж саму й у себе у ШУ Білозерське».

Бурильний верстат НКР-100М може бурити підземні свердловини під будь-яким кутом на глибину до 100 метрів. Установки надійні, витривалі й добре зарекомендували себе у складних гірничо-геологічних умовах. Їх можна використовувати з буровими штангами різних діаметрів для прискорення буріння, також застосовувати пневмоударник і бурові коронки, які підходять для міцних порід на наших добропільських шахтах.

«ДТЕК вкладає гроші в безпеку і нову техніку, – розповідає Віктор Мостовий, заступник головного інженера ШУ Білозерське. – Нові верстати НКР-100М працюють на двох типах двигунів – електричному й пневматичному. Пневматика дозволить нам безпечно використовувати обладнання в обводнених виробках, наприклад як у шахті Новодонецька. Крім цього, вони компактні й порівняно легкі. Їх простіше переміщати до місця ведення робіт. Упевнений, що нові НКР-100М успішно приживуться на наших шахтах «Білозерська», «Новодонецька» й «Піонер» і безпечні умови праці допоможуть нашим гірникам видобувати вугілля для зміцнення енергонезалежності країни».

 

Довідка

ДТЕК – найбільший приватний інвестор в енергетику України.
Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів.
У 2018 році капітальні вкладення ДТЕК становили 20 млрд грн, податкові відрахування – 27 млрд грн. У ДТЕК працюють 80 тис. співробітників.
100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.