Новий сезон «Громади своїми руками»: 56 територій зможуть виграти гранти на розвиток

Новий сезон «Громади своїми руками»: 56 територій зможуть виграти гранти на розвиток

Теплова енергетика21 Березень 2019

80 тисяч гривень можна отримати на свій проект. Стартує 8-й конкурс міні-грантів «Громада своїми руками» від ДТЕК Енерго.

Претендувати можуть всі жителі територій, де працюють підприємства компанії. Заявки можна подавати до 1 травня на сайті соціального партнерства http://spp-dtek.com.ua.

Що нового?

  • Особлива увага - проектам, які спрямовані на впровадження принципів та технологій Smart City («Розумне місто»). Це використання нових технологій, в тому числі цифрових, у всіх сферах (освіта, медицина, інфраструктура, енергопостачання тощо). Такі заявки отримають + 10 балів до оцінки конкурсної комісії.

У великих містах України Smart проекти вже є. Наприклад, автоматичні системи надання адміністративних послуг, «розумне» освітлення (датчики, які включають ліхтарі при наближенні людини), камери відеоспостереження на вулицях і в будинках, онлайн-щоденники і «інтерактивні дошки» в школах, електронний запис до лікаря і електронні карти пацієнтів.

Принцип Smart City поширений не тільки в Україні, а й в усьому світі. На нього не потрібно великих грошей і глобальних змін, але він робить життя людей комфортнішим і безпечнішим.

  • Головні акценти «Громади своїми руками» -2019 - енергоефективність та екологія. Для таких проектів теж будуть додаткові бали:

-          заявка від ОСББ\асоціацій ОСББ\багатоквартирних будинків по енергоефективності - 15 балів;

-          заявка від ініціативної групи по темі екології - 5 балів.

  • Новий напрямок - підтримка ініціатив у розвитку співпраці між містами та сільськими територіями. Це можуть бути освітні конкурси, обмін досвідом між учнями, спільні свята і поїздки, спортивні змагання і будь-які інші ініціативи. Такі заявки отримають +10 додаткових балів.

Голос жителів буде врахований

Як і в попередні сезони, оцінювати конкурсні роботи будуть регіональні конкурсні комісії. При цьому 10 міні-проектів, за які проголосують місцеві жителі на сайті http://spp-dtek.com.ua, отримають додатково по 5 балів до середньої оцінки регіональних комісій.

Адміністраторами проекту на 56 територіях будуть Агентства місцевого економічного розвитку, створені за підтримки ДТЕК.

Національний етап: 5 кращих проектів отримають додаткові гранти

Визначати 5 кращих проектів буде національне журі. Оцінювати будуть, враховуючи цілі сталого розвитку Глобального договору ООН. Наприклад, якісну освіту для всіх, сприяння здоровому способу життя, економічного зростання, екологічної безпеки та енергоефективності.

Ці 5 проектів отримають додаткові гранти від 50 тис. грн до 130 тис. грн.

Великі гранти

У цьому році сума великого гранту - від 200 до 700 тис грн. Гранти роздадуть на 15 територіях за допомогою онлайн-голосування жителів. Жителям територій-учасників будуть запропоновані 3 ідеї на вибір, з яких вони виберуть кращу для реалізації.

Території «великих грантів»:

Дніпропетровська область: Павлоград, Першотравенськ, Тернівка, Зеленодольська ОТГ

Донецька область: Добропілля, Білицьке, Білозерське, смт Новодонецьке, Курахово, смт Миронівський

Вінницька область: Ладижин

Івано-Франківська область: Бурштин

Львівська область: смт Добротвір

Луганська область: Щастя

Запорізька область: Енергодар

Етапи конкурсу «Громада своїми руками»:

Події/місяці

март

квітень

травень

червень

липень

серпень

вересень

жовтень

листопад

Прийом заявок

 

 

 

 

 

 

 

 

Обробка заявок

 

 

03.05-07.06

 

 

 

 

 

 

Онлайн-голосування за міні-гранти

 

 

 

20.05-07.06

 

 

 

 

 

 

Онлайн-голосування за великі гранти

 

 

03.05-20.05

 

 

 

 

 

 

Засідання комісій по міні-грантам

 

 

 

10.06-21.06

 

 

 

 

 

Оголошення переможців міні-грантів

 

 

 

 

24.06-05.07

 

 

 

 

 

Засідання національної комісії

 

 

 

 

 

 

 

23.09-11.10

 

 

 

Оголошення переможців нац.етапу

 

 

 

 

 

 

 

15.10-25.10

 

Виконання міні-проектів

 

 

 

 

05.07-30.11

Відкриття проектів

 

 

 

 

05.07-30.11

Виконання великих проектів

 

 

 

 

05.07-30.11

 

Довідка

ДТЕК - найбільший приватний інвестор в енергетику України.

Компанія розвиває бізнес з видобутку природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів. Напрямок Innovation DTEK здійснює проекти в сфері технологічної та цифрової трансформації енергетики, а також управляє інноваційної освітньої бізнес-платформою Academy DTEK.

ДТЕК Енерго забезпечує замкнений цикл виробництва електроенергії з вугілля. Встановлена ​​потужність в генерації електроенергії - 13,5 ГВт. У вуглевидобутку створений повний виробничий цикл: видобуток і збагачення вугілля, сервісне обслуговування шахтного устаткування.

У 2018 році капітальні інвестиції ДТЕК склали 20 млрд грн, податкові відрахування - 26 млрд грн. У ДТЕК працюють 70 тис. співробітників.

100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.