Набрати води та не послизнутися. Селище Нова Іллінка з водою завдяки гранту ДТЕК

Набрати води та не послизнутися. Селище Нова Іллінка з водою завдяки гранту ДТЕК

Місцеві жителі віддаленого селища Нова Іллінка не уявляють свій побут без води з колодязя – ні попрати, ні посуд помити. Старий зруб колодязя давно згнив, а територія навколо свердловини заросла та занепала. Виправили ситуацію завдяки гранту ДТЕК у конкурсі «Громада своїми руками».

Набрати води та не послизнутися. Селище Нова Іллінка з водою завдяки гранту ДТЕК

«Раніше мій чоловік доглядав за криницею, – розповідає Раїса Василівна Сергієнко. – Слизькою стежкою взимку або восени до колодязя не підійти, послизнешся. Та й зруб був старий, скільки відер потопили через це. Ці відра мій чоловік і діставав, намагався очищувати колодязь. Коли у нього сил не стало, я боялася, що не відновимо колодязь. А без води-то не проживеш».

Побоювання місцевої жительки справедливі. Для Нової Іллінки крім привізної питної води, колодязь – єдине джерело. Щоб розв'язати проблему, подали заявку на конкурс «Громада своїми руками». І виграли грант ДТЕК – 55 тис. грн.

За отримані кошти відновили дерев'яний зруб, поставили новий дах над криницею для захисту від листя і органічного сміття. Не забули для зручності літнім людям встановити лавочку. Для повного комфорту поставили дерев'яну огорожу. У новому облаштованому вигляді колодязь виправдовує назву проекту – «Золотий колодязь». «Ми такої краси ще не мали!», – захоплюються довгожителі Нової Іллінки, набираючи воду з оновленого колодязя.

«Жителі селища задоволені результатом – тепер діставати воду безпечно та зручно. З позиції організаторів конкурсу зазначу – кураховська громада вчиться будувати своє життя за новим для неї принципом. Не чекай, коли зроблять за тебе – дій!  ДТЕК активно підтримує такі ініціативи, допомагає втілювати задумані проекти в межах конкурсу «Громада своїми руками». Залученість до конкурсу збільшується з кожним роком, і це дуже тішить», – зазначив результати конкурсу директор ДТЕК Кураховської ТЕС Анатолій Боричевський.

Довідка про проект

ДТЕК проводить конкурс міні-грантів «Громада своїми руками», починаючи з 2013 року.

У 2018 році "Громада своїми руками" істотно збільшила свою географію і проводиться тепер на 55 територіях України. Цьогоріч було отримано 642 заявки – це найбільша кількість за всі роки реалізації проекту. Сума міні-грантів збільшена до 55 тис. грн. 

 

Довідка

ДТЕК - найбільший приватний інвестор в енергетику України.

Компанія розвиває бізнес з видобутку природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів. Напрямок Innovation DTEK здійснює проекти в сфері технологічної та цифрової трансформації енергетики, а також управляє інноваційної освітньої бізнес-платформою Academy DTEK.

ДТЕК Енерго забезпечує замкнений цикл виробництва електроенергії з вугілля. Встановлена ​​потужність в генерації електроенергії - 13,5 ГВт. У вуглевидобутку створений повний виробничий цикл: видобуток і збагачення вугілля, сервісне обслуговування шахтного устаткування.

У 2018 році капітальні інвестиції ДТЕК склали 20 млрд грн, податкові відрахування - 26 млрд грн. У ДТЕК працюють 70 тис. співробітників.

100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.