На шахті Алмазна починає працювати лава-гігант

На шахті Алмазна починає працювати лава-гігант

На шахті Алмазна (шахтоуправління ДТЕК Добропільське) запускають нову лаву із запасами 1,25 млн тонн вугілля (це майже вдвічі більше, ніж у звичайних лавах). Лава-гігант на глибині 550 метрів не тільки забезпечить паливом теплоелектростанції країни, але й дасть роботу на пару років практично двомстам видобувникам. На «відмінно» оцінила державна комісія якість підготовки нового 300-метрового очисного забою.

На шахті Алмазна починає працювати лава-гігант

Нову лаву готували прохідники дільниці підготовчих робіт №3 (начальник Іван Остапенко) і фахівці-шахтобудівники з «Донвуглепостачання». Для цього гірники пройшли понад 4,5 км гірничих виробок. Щоб прискорити запуск лави, вентиляційний і конвеєрний штреки та монтажний ходок проходили методом швидкісної проходки. Роботи велися у складних гірничо-геологічних умовах у зоні підвищеного гірничого тиску.

«Лаву змонтували в гранично стислі строки, – зазначив Олег Пересипкин, завідувач гірничими роботами з очисної виїмки й монтажно-демонтажних робіт. – Усі дільниці намагалися працювати злагоджено, оскільки розуміли, що від них залежало, наскільки швидко почнеться видобуток вугілля. Тільки 15 лютого провели збійки зустрічних забоїв-тунелів, а вже 25 березня з нової лави пішло перше вугілля. Менше ніж за півтора місяця наші прохідники УПР-3 і працівники монтажного управління (директор Сергій Волотковський, начальник дільниці Олександр Брагинець) демонтували прохідницьке та встановили очисне обладнання для видобутку вугілля, налагодили транспортний ланцюг, підключили комунікації».

Видобувати вугілля в новій, 1-й північній лаві шахтарям дільниці №2 допоможе комбайн нового покоління CLS-450 від машинобудівників Корум Світло шахтаря. До цього подібний комбайн добре зарекомендував себе на шахті Добропільська. Колектив дільниці №4 (начальник Максим Дівульській) видобув на ньому 1,5 млн тонн вугілля і встановив кілька рекордів. Також новий забій обладнали лавним скребковим конвеєром СП-251-13, скребковим перевантажувачем СП-251.15, стрічковими конвеєрами 1Л-1000. Компанія вклала близько 260 млн грн у придбання, капітальний ремонт обладнання, оснащення і проведення гірничих виробок для цієї лави.

«Це друга з трьох нових лав, які ми запускаємо у цьому році, – розповів Олександр Ангеловський, директор ШУ Добропільське. – Для шахти Алмазна це гарантія стабільної роботи на найближчі два роки, для України – понад мільйон тонн вітчизняного вугілля марки Г для зміцнення енергонезалежності країни».

Всього ж у 2019 році ДТЕК інвестує у шахтоуправління 448 млн грн для розвитку видобутку вугілля.

 

Довідка

ДТЕК – найбільший приватний інвестор в енергетику України.
Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів.
У 2018 році капітальні вкладення ДТЕК становили 20 млрд грн, податкові відрахування – 27 млрд грн. У ДТЕК працюють 80 тис. співробітників.
100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.