На Луганській ТЕС 125 тисяч тонн вугілля

На Луганській ТЕС 125 тисяч тонн вугілля

Станом на 15:00 11 червня ДТЕК Луганська ТЕС працює двома енергоблоками, несе навантаження в 225 МВт і стабільно забезпечує електроенергією жителів Луганської області на території, підконтрольній українській владі. Запаси вугілля на станції складають 125 тисяч тонн. Цього достатньо на 41 день стабільної роботи станції.

Луганська ТЕС працює в так званому острові. Вона єдиний виробник електроенергії в області, від якого залежить наявність світла і тепла в будинках 1 млн українців. Постачання вугілля на ТЕС з квітня 2017 року здійснювалися з активу ДТЕК у РФ – ШУ «Обухівська» (Ростовська обл.), оскільки станція може отримувати вугілля залізницею лише з території РФ. Залізничних під'їздів до Луганської ТЕС на контрольованій українською владою території немає. З червня поточного року російська залізниця не підтверджує відвантаження вугілля на адресу Луганської ТЕС через невидачу квот на постачання вугілля.

ДТЕК Енерго знаходиться в постійному діалозі з Луганською військово-цивільною адміністрацією, Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, Міністерством з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України щодо вирішення проблеми постачання вугілля на ДТЕК Луганську ТЕС.

Компанія розробила два сценарії розвитку подій у разі відсутності постачання вугілля з РФ.

1. Перехід Луганської ТЕС на природний газ із наступною компенсацією вартості палива від ринку електроенергії.

2. Закупівля антрациту з альтернативних джерел. При цьому доставка вугілля може здійснюватися тільки автотранспортом у дуже обмежених обсягах.

Ми повідомлятимемо про розвиток подій і подальші кроки стосовно цього питання.

 

Довідка

ДТЕК – найбільший приватний інвестор в енергетику України.
Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів.
У 2018 році капітальні вкладення ДТЕК становили 20 млрд грн, податкові відрахування – 27 млрд грн. У ДТЕК працюють 80 тис. співробітників.
100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.