«Люмінесцентні лампи небезпечні для навколишнього середовища через ртуть. У деяких країнах Європи вже ввели заборону на використання цього небезпечного металу у виробництві. Прогресивне людство розуміє, що необхідно використовувати альтернативні «безртутні» технології. Ми теж за зменшення обігу ртуті», – каже головний еколог ДТЕК Курахівської ТЕС Ігор Петров.
Екологічне рішення – замінити небезпечні для природи люмінесцентні лампи на енергоефективні світлодіодні. Енергетики вже почали відмовлятися від ртутних ламп. Залишилося замінити ще тисячу старих ламп у світильниках. Усе здадуть на утилізацію спеціалізованим підприємствам. Це єдиний безпечний спосіб переробки ртуті.
Нові світлодіодні (LED) лампи споживають до дев'яти разів менше енергії, ніж звичайні лампи розжарювання.
«Ми обираємо шлях енергоефективності та енергозбереження. Це наш стиль життя і комплексний підхід до раціонального споживання ресурсів. Установивши енергоефективні лампи, плануємо за рік споживати на 300 тисяч кіловат-годин електроенергії менше. Зможемо не тільки знизити навантаження на енергосистему, а й зберегти навколишнє середовище», – зазначив директор ДТЕК Курахівської ТЕС Станіслав Валантір.