90 проєктів протягом 2021 року реалізували активні мешканці у Західному Донбасі завдяки конкурсу «Громада своїми руками» від компанії ДТЕК Енерго та місцевих рад. В минулому році акцентували на створенні і підтримці безбар’єрного середовища. Тому серед проєктів-переможців переважає інклюзивне спрямування.
Конкурс міні-грантів проводять у Західному Донбасі 8 років. Він дає можливість ініціативним мешканцям покращувати життя у своїх містах та селах.
«ДТЕК Енерго, як соціально відповідальний бізнес та надійний партнер суспільства, допомагає громадам розвиватися. Порядку п’ятисот проєктів за ці роки вже реалізували у регіоні, де працюють підприємства ДТЕК Павлоградвугілля: у містах Павлоград, Тернівка, Першотравенськ та восьми територіальних громадах Павлоградського і Синельниківського районів. Минулого року, завдяки фокусу на підтримці безбар’єрності, були створені інклюзивно-ресурсні кабінети, нові сучасні майданчики, оновлені шкільні спортзали та кабінети, актові зали, їдальні, велопарковки, облаштовані пандуси, скеледром та багато іншого», - зазначив Сергій Воронін, генеральний директор ДТЕК Павлоградвугілля.
Серед цікавих проєктів минулого року – оновлення простору для навчання кухарів у павлоградському Західно-Донбаському професійному ліцеї. Там відремонтували приміщення, замінили вікна, встановили нові столи, придбали електричні плити з духовими шафами та інше приладдя. Так створили комфортні та безпечні умови для навчання молоді з особливими освітніми потребами.
«Ми допомагаємо нашим учням не тільки отримати освіту та професію, але й знайти роботу. Ці знання та практичні навички дають можливість людям з особливими освітніми потребами самореалізуватися і досягти успіху у житті. Тому дуже важливо створити для них комфортні умови та осучаснити майстерню, де студенти тепер опановують професію кухара», — сказав Володимир Степаненко, директор Павлоградського Західно-Донбаського ліцею.
У Дмитрівському ліцеї Миколаївської громади облаштували сучасну ресурсну кімнату для учнів, де можна відпочити після уроків.
«Наш ліцей створює можливості у навчанні та адаптації дітей з особливими потребами. Останні три роки з учнями працює педагог-дефектолог. Але окремого приміщення для таких занять не було. Ми з радістю долучилися до конкурсу, щоб отримати необхідну фінансову підтримку. Все вийшло відмінно. Відтепер діти можуть тут відновлювати сили після уроків або розвивати свої уміння та навички», - розповіла Наталя Шевченко, директорка Дмитрівського ліцею Миколаївської сільської ради.
У Тернівському дошкільному закладі «Джерельце» відкрили ресурсну кімнату для дітей із інклюзивною формою навчання. Цей простір з сучасними модульними меблями поділили на навчальну, соціально-побутову та ігрову зони. Щоб розвивати у дітлахів повсякденні навички та соціально-побутове орієнтування, тут є як методичні посібники, так і корекційні та наочні засоби для занять.
«Малеча з особливими освітніми потребами дуже зраділа цій кімнаті. Різноманітні розвиваючі ігри, батут, гамак, сухий басейн, пуфи, столик зі стільцями – все це допоможе нашим дітям повноцінно розвиватися та адаптуватися до навчального процесу. Особлива подяка компанії ДТЕК та місцевій владі, що допомогли здійснити наші мрії», - зазначила Тетяна Єрмишкіна, завідуюча дошкільного закладу «Джерельце».
У 2021 році у конкурсі взяли участь 32 громади в 11 областях України, де працюють підприємства ДТЕК. Компанія отримала 667 конкурсних заявок, серед яких 198 - із Західного Донбасу. Серед переможців – ініціативи у соціальній сфері, екології й енергоспоживанні, охороні здоров’я, спорті, благоустрої міст і селищ, співпраці між громадами.