Генерального директора ДТЕК Мережі Івана Гелюха було обрано співголовою координаційної групи Європейського енергетичного співтовариства

Генерального директора ДТЕК Мережі Івана Гелюха було обрано співголовою координаційної групи Європейського енергетичного співтовариства

ДТЕК буде використовувати кращий європейський досвід для реформування українського сектора електроенергетики. 6 червня генерального директора ДТЕК Мережі Івана Гелюха було обрано співголовою координаційної групи операторів розподільчих мереж електроенергетики Європейського енергетичного співтовариства (Co-chairperson of ECDSO-E of the Energy Community) в рамках 23-го енергетичного форуму Європейського енергетичного співтовариства в Афінах.

Генерального директора ДТЕК Мережі Івана Гелюха було обрано співголовою координаційної групи Європейського енергетичного співтовариства

Участь ДТЕК Мережі в роботі координаційної групи міжнародної електроенергетичної асоціації дозволить компанії перейняти найкращі практики європейських країн та залучити міжнародну експертизу в процесі створення нового ринку електроенергії в Україні.

«Сьогодні всі дистрибуційні компанії в Україні знаходяться на етапі трансформації. ДТЕК першим став системно змінювати бізнес відповідно до вимог нового закону «Про ринок електроенергії» та перетворювати обленерго в сучасні компанії з постачання та розподілу електроенергії. Саме тому нам дуже важливо знайомитись з досвідом країн, що входять в Енергоспівтовариство. Тема поліпшення електропостачання зараз актуальна для всієї Європи, вона ставить перед компаніями безліч нових викликів, як, наприклад, розвиток розумних мереж і робота з просьюмерами. Робота в координаційній групі операторів розподільчих мереж електроенергетики дозволить ДТЕК отримати цінні знання та досвід, реформувати власну енергетичну інфраструктуру і сприяти змінам на національному рівні »- зазначив генеральний директор ДТЕК Мережі Іван Гелюх.

Іван Гелюх додав, що взаємодія з Європейським Енергоспівтовариства також допоможе компанії сформувати найбільш ефективні рішення і сервіси для клієнтів компанії.

Нагадаємо, Європейське енергетичне співтовариство (The Energy Community) - це об'єднання між Європейським союзом і рядом країн, які підписали Енергетичну хартію. Хартія створювалася як механізм співпраці між Західною та Східною Європою з енергетичних питань, її підписала 51 країна Європи та Азії. Сторони, які підписали документ, зобов'язуються прагнути до створення більш широкого європейського енергетичного ринку та підвищення ефективності функціонування глобального енергетичного ринку спільними або скоординованими діями згідно з Хартією. Україна увійшла до Європейського енергетичного співтовариства 24 вересня 2010 року.

 

Довідка

ДТЕК - найбільший приватний інвестор в енергетику України.

Компанія розвиває бізнес з видобутку природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів. Напрямок Innovation DTEK здійснює проекти в сфері технологічної та цифрової трансформації енергетики, а також управляє інноваційної освітньої бізнес-платформою Academy DTEK.

ДТЕК Енерго забезпечує замкнений цикл виробництва електроенергії з вугілля. Встановлена ​​потужність в генерації електроенергії - 13,5 ГВт. У вуглевидобутку створений повний виробничий цикл: видобуток і збагачення вугілля, сервісне обслуговування шахтного устаткування.

У 2018 році капітальні інвестиції ДТЕК склали 20 млрд грн, податкові відрахування - 26 млрд грн. У ДТЕК працюють 70 тис. співробітників.

100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.