Енергетики застерігають міську владу Кам’янського щодо наслідків поспішного переходу на електроопалення через можливу зупинку Дніпровської ТЕЦ

Енергетики застерігають міську владу Кам’янського щодо наслідків поспішного переходу на електроопалення через можливу зупинку Дніпровської ТЕЦ

Теплова енергетика28 Березень 2018

Децентралізація опалення Кам’янського неможлива без завчасних заходів із підготовки та посилення електромереж і обладнання. Експерти ДТЕК Дніпрообленерго настійно рекомендують не поспішати з відмовою від послуг Дніпровської ТЕЦ наступного опалювального сезону. Поспішний перехід на електроопалення може залишити кам’янців без тепла та без світла через технічну неготовність електросистем до багаторазово збільшеного навантаження.

Критична ситуація з теплозабезпеченням Кам’янського та ризик залишитися в новому сезоні зовсім без опалення змушує місцеву владу розглядати альтернативні методи нагрівання багатоквартирних будинків у місті. 30 березня на сесії міськради буде розглянуто Програму децентралізації системи теплопостачання правобережної частини Кам’янського, яку розроблено на випадок можливого неввімкнення Дніпровської ТЕЦ восени 2018 року. Відмовитися від послуг теплоцентралі заплановано вже до наступного опалювального сезону.

ДТЕК Дніпрообленерго й собі попереджає, що такі заходи вимагають серйозної підготовчої роботи. Без цього одномоментне пересаджування на «розетку» загрожує найбільш негативними наслідками, що можуть поставити під загрозу життєзабезпечення міста. Робоча електромережа Кам’янського на додаткові навантаження не розрахована та явно їх не витримає. Водночас фінансів і часу на масштабне переобладнання енергоустаткування цьогоріч немає.

«Досвід поспішного переходу Нікополя й Марганця у 2016 році показав наочно, як неузгодженість дій з енергетиками та брак планомірних кроків можуть призвести в підсумку до соціального вибуху. Люди виходили на мітинги, перекривали дороги через тривалі аварійні вимкнення і брак світла й тепла в будинках, хоч ми і сконцентрували всі матеріальні та людські ресурси на прискорене посилення мереж і оперативне реагування на аварійні пошкодження. Тоді влада міст наші рекомендації проігнорувала. Не хотілося б повторення такої ситуації в місті Кам’янське. Відмова від централізованого теплопостачання вже у 2018-му році призведе до масових пошкоджень електросистем із тривалими термінами відновлювальних робіт. Як наслідок — до порушень систем водопостачання та каналізації з їхнім замерзанням і настанням «крижаного колапсу». Тому задекларований владою перехід за один сезон викликає в нас побоювання щодо надійного тепло- й електропостачання мешканців міста», — підкреслив генеральний директор ДТЕК Дніпрообленерго Вадим Кухтій.

З досвіду інших міст України, для масштабного переведення міста на альтернативні джерела опалення потрібно приблизно три роки, а також серйозні додаткові капіталовкладення. Дати точну оцінку — які саме суми будуть потрібні — може лише серйозний аудит, із залученням відповідних фахівців інститутів, які допоможуть підготувати схему розвитку теплозабезпечення міста з урахуванням переведення на електроопалення та визначити фронти робіт як енергетиків, так і всього міста.

«За приблизними розрахунками, місту треба додатково понад 200 мегаватів електропотужності. Таке зростання електроспоживання неможливе без будування трансформаторних підстанцій, створення нової та реконструкції наявної системи кабельних і повітряних ліній 0,4–10 кВ, встановлення додаткових силових трансформаторів і інших трудомістких і витратних заходів», — зазначив начальник Кам’янського РЕМ Олександр Красовський.

Напередодні розгляду Програми децентралізації опалення на сесії міськради, ДТЕК Дніпрообленерго настійно рекомендує депутатам і міській владі переглянути це рішення і встановити більш реальні терміни переведення. А також замовити в спеціалізованій організації розробку Схеми розвитку теплопостачання Кам’янського, у техзавданні до якої розглянути напрям розв’язання питань індивідуального опалення через використання альтернативних і комбінованих джерел теплопостачання для соцсфери (газових, пелетних котлів тощо), а також залучити до проектів відомчі електричні потужності та мережі місцевих великих підприємств — «ДМК», «ДніпроАзот». Після чого на підставі технічно й економічно обґрунтованих теплотехнічних і електричних розрахунків виробити разом із ДТЕК Дніпрообленерго подальший план переведення міста на індивідуальне опалення з поетапною реалізацією впродовж не менш як 3 років.

 

Довідка

ДТЕК - найбільший приватний інвестор в енергетику України.

Компанія розвиває бізнес з видобутку природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів. Напрямок Innovation DTEK здійснює проекти в сфері технологічної та цифрової трансформації енергетики, а також управляє інноваційної освітньої бізнес-платформою Academy DTEK.

ДТЕК Енерго забезпечує замкнений цикл виробництва електроенергії з вугілля. Встановлена ​​потужність в генерації електроенергії - 13,5 ГВт. У вуглевидобутку створений повний виробничий цикл: видобуток і збагачення вугілля, сервісне обслуговування шахтного устаткування.

У 2018 році капітальні інвестиції ДТЕК склали 20 млрд грн, податкові відрахування - 26 млрд грн. У ДТЕК працюють 70 тис. співробітників.

100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.