Експерти наголошують, що тільки завдяки організаційним заходам можна домогтися економії до 10% енергоресурсів, а за допомогою інвестицій витрати на енергоресурси скоротяться на третину. Наскільки Ладижинська ТЕС готова до таких змін, з’ясував очільник департаменту енергоефективності TÜV SÜD Павло Петрик:
«Для досягнення максимального ефекту щодо економії енергоресурсів необхідне залучення співробітників усіх рівнів. Співробітники зі служб головного інженера вже пройшли навчання основам енергоменеджменту та енергоаудиту. Зараз на підприємстві корегуються деякі бізнес-процеси, розробляються регламенти з енергозбереження. Більша частина підготовчих робіт вже виконана. Залишилося врахувати деякі наші рекомендації. Після цього станція вже буде готовою проходити сертифікацію за стандартом ISO 50001. Але найбільшу користь приносять не сертифікати, а готовність співробітників станції підтримувати систему енергоменедженту у постійно діючому стані за принципом «Плануй-Виконуй-Перевіряй-Корегуй».
Заступник головного інженера з експлуатації обладнання ДТЕК Ладижинська ТЕС Олег Руденко розповів про поточні енергоефективні проекти:
«Першим спільним проектом Ладижинської ТЕС і ДТЕК ЕСКО стало оснащення двох насосів системою частотного регулювання продуктивності. На черзі заміна ще чотирьох приладів на ділянках зовнішніх мереж. Також в головному корпусі станції повністю модернізують систему освітлення, замінивши старі лампи розжарювання та люмінесцентні на енергоефективні світлодіодні (LED). Це дозволить у 9 разів скоротити витрати на освітлення. В результаті електростанція отримає економію витрат електроенергії на власні потреби. Відповідно знизиться собівартість виробництва електроенергії».
«За допомогою механізму енергосервісу можна домогтися економії електроенергії більше 90%. Про те, що така економія є цілком досяжною, свідчать вже реалізовані нами проекти. Заміна 340 старих ламп на LED-світильники дало економію 90,5% на ДТЕК Добропільскій ЦЗФ. А завдяки перетворювачам частоти на Центральному ГЗК Метінвест, щомісяця економиться до 60% електроенергії для роботи насосів. За допомогою енергосервісу також можна модернізувати та відремонтувати бюджетні установи та соціальні об’єкти у Ладижині», – коментує Андрій Іванько, керівник департаменту з управління проектами ДТЕК ЕСКО.
Розроблені консультантами рекомендації планується втілити в життя вже наступного року. Таким чином на підприємстві буде формуватися культура енергоефективності, а сам проект органічно доповнить проект постійних поліпшень Новатор, який вже допоміг ДТЕК Ладижинській ТЕС з початку 2017 р заощадити близько 47,2 млн грн.