ДТЕК готовий до запуску ринку електроенергії з 1 липня

ДТЕК готовий до запуску ринку електроенергії з 1 липня

Впровадження нового ринку електроенергії з 1 липня 2019 року є умовою для розвитку економіки України. Висока готовність нормативної бази та інфраструктури дає впевненість, що ринок можливо запустити у передбачений законодавством термін. Відповідну позицію ДТЕК виклав у відповіді на запит голови Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександра Домбровського.

Як говориться у листі, на цей момент уже прийнято близько 89% всієї нормативної бази (39 актів), решта (5 актів) – на фінальній стадії затвердження. Рівень готовності інфраструктури, необхідної для впровадження нового ринку, сягає більше 90%.

Для успішного старту нового ринку електроенергії необхідні такі дії:

  • Прийняття постанови Кабінету Міністрів щодо PSO (послуги загальносуспільного інтересу) по населенню на відновлювальні джерела електроенергії
  • Закінчення юридичного створення оператору ринку та гарантованого покупця
  • Прийняття рішення щодо подовження діючого формату комерційного обліку електроенергії
  • Прийняття рішення щодо введення тимчасових заходів спрощення торгових операцій на ринку, так званого режиму «safe mode»

У листі ДТЕК наведено розрахунки експертів, які є в публічному доступі. Вони свідчать про такий економічний ефект від запуску нового ринку:

  • Залучення біля $43 млрд інвестицій в електроенергетику України
  • Створення 100 тис. кваліфікованих робочих місць
  • Додатковий приріст реального ВВП України щорічно на 0,3% (орієнтовно $5 млрд)
  • Додаткові щорічні надходження до державного бюджету $0,8-1,5 млрд у вигляді податків
  • Додаткові доходи населення України у сумі до $18 млрд за рахунок зростання економіки та створення нових робочих місць

 

Довідка

ДТЕК - найбільший приватний інвестор в енергетику України.

Компанія розвиває бізнес з видобутку природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів. Напрямок Innovation DTEK здійснює проекти в сфері технологічної та цифрової трансформації енергетики, а також управляє інноваційної освітньої бізнес-платформою Academy DTEK.

ДТЕК Енерго забезпечує замкнений цикл виробництва електроенергії з вугілля. Встановлена ​​потужність в генерації електроенергії - 13,5 ГВт. У вуглевидобутку створений повний виробничий цикл: видобуток і збагачення вугілля, сервісне обслуговування шахтного устаткування.

У 2018 році капітальні інвестиції ДТЕК склали 20 млрд грн, податкові відрахування - 26 млрд грн. У ДТЕК працюють 70 тис. співробітників.

100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.