ДТЕК Дніпровські електромережі попереджають: у Дніпрі шахраї виманюють у жителів особисті дані

ДТЕК Дніпровські електромережі попереджають: у Дніпрі шахраї виманюють у жителів особисті дані

«Шановні мешканці! Прохання терміново передати показання лічильника електроенергії тел...", – такі оголошення за підписом компанії "Обленерго", якої вже немає, з'явилися на під'їздах багатоповерхівок у Дніпрі. Енергетики попереджають: до цих повідомлень не мають жодного стосунку. ДТЕК Дніпровські електромережі закликають містян бути обережними та не повідомляти особисту інформацію шахраям.

ДТЕК Дніпровські електромережі попереджають: у Дніпрі шахраї виманюють у жителів особисті дані

Зараз такі оголошення вже зафіксовані на двох житлових масивах – Тополя 3 і Перемога-6. У них невідомі автори посилаються на компанію, якої вже немає – «Дніпрообленерго». З 21 травня 2018 року послуги клієнтам з доставлення і розрахунку за електроенергію в регіоні надають ДТЕК Дніпровські електромережі. Також, у неправдивих повідомленнях вказані мобільні телефони, які не мають жодного стосунку до компанії.

Оголошення містять вимогу терміново перетелефонувати для передавання показань лічильника. Людина (чоловічий голос) за цим номером з'ясовує ПІБ і адресу, фіксує номер телефону. Тим, хто зателефонував, повідомляє, що інформацією із заборгованості не володіє, покликаючись на те, що "висне база".  Зараз невідомо, кому та для яких цілей знадобилася інформація з персональними даними клієнтів. Зазвичай збір такої інформації (П.І.Б. та номер мобільного телефону) потрібен шахраям для схеми «зняття» грошей в онлайн режимі з банківських карток, з попередньою заміною номера телефону в зв'язку з нібито його втратою.

ДТЕК Дніпровські електромережі вже звернулися із заявою до правоохоронних органів. А також закликають жителів Дніпра не реагувати на такі сумнівні оголошення і не повідомляти свої особисті дані стороннім особам. Передати показання і отримати іншу інформацію з електропостачання можна за єдиним номером контакт-центру: 0 (800) 500-444. Інші номери не є дійсними.

Також можна звернутися з особистим повідомленням в офіційні групи компанії Facebook «Електропостачання Дніпропетровської області», «ДТЕК Дніпровські електромережі» або електронною поштою dnoe-сallcenter@dtek.com

 

Довідка

ДТЕК - найбільший приватний інвестор в енергетику України.

Компанія розвиває бізнес з видобутку природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів. Напрямок Innovation DTEK здійснює проекти в сфері технологічної та цифрової трансформації енергетики, а також управляє інноваційної освітньої бізнес-платформою Academy DTEK.

ДТЕК Енерго забезпечує замкнений цикл виробництва електроенергії з вугілля. Встановлена ​​потужність в генерації електроенергії - 13,5 ГВт. У вуглевидобутку створений повний виробничий цикл: видобуток і збагачення вугілля, сервісне обслуговування шахтного устаткування.

У 2018 році капітальні інвестиції ДТЕК склали 20 млрд грн, податкові відрахування - 26 млрд грн. У ДТЕК працюють 70 тис. співробітників.

100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.