ДТЕК Бурштинська ТЕС: до синхронної роботи з енергосистемою Європи готові

ДТЕК Бурштинська ТЕС: до синхронної роботи з енергосистемою Європи готові

Теплова енергетика26 Березень 2019

Енергоблоки ДТЕК Бурштинська ТЕС можуть подавати електроенергію в єдину європейську енергосистему ENTSO-E. Це засвідчили експерти з США, Німеччини, Швейцарії, Туреччини, Сербії та НЕК «Укренерго». Електроенергію станція готова постачати стабільно Україні та Європі.

ДТЕК Бурштинська ТЕС: до синхронної роботи з енергосистемою Європи готові

На що здатні енергоблоки ДТЕК Бурштинська ТЕС, однієї з найпотужніших в Україні, – перевіряли одразу на трьох блоках (5, 7, 10).

Енергетики провели одразу чотири види тестувань. І це було найскладніше випробування за весь період існування станції.

«Адже Бурштинська ТЕС працює у відокремленому режимі щодо всієї енергосистеми України і забезпечує експорт електроенергії в Європу. Це суттєво впливає на технічні можливості проведення тестування, зокрема в частині погодження диспетчерських графіків роботи енергоблоків»,- зазначили в НЕК «Укренерго».

Перевірено - блоки здатні змінювати режими роботи, коли збільшується чи зменшується споживання електроенергії. А це – основна вимога до синхронної роботи з європейською системою.

«Нині ми експортуємо 36% електроенергії за кордон. Решту споживає повністю Закарпатська, частково Івано-Франківська та Львівська області. Минулого року ми реконструювали енергоблок № 10, провели капітальні ремонти блоків 4  і 12. Цього року відремонтуємо 3-ій і 8-ий енергоблоки. Незалежні спеціалісти перевірили надійність роботи обладнання, жодних зауважень не надали. Це означає, що ми рухаємося в правильному напрямку. Ми готуємося працювати в новому ринку електроенергії. Для цього інвестуємо в надійну та безперебійну роботу ДТЕК Бурштинська ТЕС та працюємо, в першу чергу, на енергонезалежність України», -каже директор ДТЕК Бурштинська ТЕС Денис Шмигаль.

Меморандум про спільну роботу для об’єднання енергосистеми  України з ENTSO-E ДТЕК Енерго підписали в листопаді 2017 року. Домовились синхронізувати дії ключових енергокомпаній країни, щоб об’єднати енергосистему України з  ENTSO-E – Європейською мережею системних операторів в електроенергетиці. Такі тести блоків ТЕС – одна із вимог програми з приєднання української енергоситеми до ENTSO-E.

 ДТЕК Бурштинська ТЕС – одна із найпотужніших електростанцій в Україні, її виробнича потужність складає  2366 МВт. ТЕС надає робочі місця 1925 енергетикам та забезпечує світлом 3 млн осіб із Закарпатської та частково Івано-Франківської та Львівської областей. Станція виробляє 64% електроенергії на потреби України, решту - 36% - експортує в Словаччину, Угорщину та Румунію. За підсумками 2018 року ДТЕК Бурштинська ТЕС увійшла в ТОП-3 платників податків регіону. Крім того, станція є соціальним партнером міста Бурштин, а тому компанія систематично інвестує в соціально важливі проекти для міста. Традиційно це проекти з енергоефективності, медицини, розвитку бізнес-середовища та підвищення активності громади.

 

Довідка

ДТЕК - найбільший приватний інвестор в енергетику України.

Компанія розвиває бізнес з видобутку природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів. Напрямок Innovation DTEK здійснює проекти в сфері технологічної та цифрової трансформації енергетики, а також управляє інноваційної освітньої бізнес-платформою Academy DTEK.

ДТЕК Енерго забезпечує замкнений цикл виробництва електроенергії з вугілля. Встановлена ​​потужність в генерації електроенергії - 13,5 ГВт. У вуглевидобутку створений повний виробничий цикл: видобуток і збагачення вугілля, сервісне обслуговування шахтного устаткування.

У 2018 році капітальні інвестиції ДТЕК склали 20 млрд грн, податкові відрахування - 26 млрд грн. У ДТЕК працюють 70 тис. співробітників.

100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.